Brīvdabas muzeja gadatirgus 48.gadā – 48 jauni dalībnieki

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien un svētdien, 2. un 3.jūnijā, notiks jau 48. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Gadatirgu varēs apmeklēt sestdien no plkst.9 līdz 18 un svētdien no plkst.9 līdz 17. Gadatirgus laikā apmeklētāji drīkstēs novietot automašīnas Brīvības gatves malās, bet 1.maršruta autobusi brīvdienās kursēs biežāk nekā parasti.

Kā Latvijas Radio pastāstīja muzeja pārstāvis Igors Ziemelis, amatnieku interese par gadatirgu arvien aug, un šogad kopējais tirdzniecības metru skaits jau sasniegs 2,2 kilometrus.

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja pārstāvis Igors ZiemelisMāra Rozenberga

  „Interesanti, ka 48.reizē mums ir 48 jauni dalībnieki. Vispār kopā ir 520 amatnieki, apmēram 170 pārtikas ražotāji, kafijas cienātāji un ēdinātāji. Tā kā skaitlis ir pieaudzis. Jāsaka, ka pēdējos gadus interese ar katru gadu pieaug.  Šogad atlasījām 48 jaunus dalībniekus, bet pieteikumi bija vairāk nekā 120. Jo jaunie sāk darboties,” atklāja Ziemelis.

  “Varbūt ne viss atbilst tradicionālajai amatniecībai, bet mēs visus aicinājām pieteikties uz augustu, kad pie mums būs Mūsdienu amatniecības festivāls. Bet interese ir, un cilvēki dara, tradīcija turpinās.

  Acīmredzot latvieši ir amatnieki. Kāds – ļoti tradicionāli, kāds meklē kaut ko ļoti novatorisku.

  Es domāju, ka tas ir mūsu lepnums un bagātība, ka šie cilvēki ir,” piebilda muzeja pārstāvis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Izklaide
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti