Rīta Panorāma

Basketbola izlase Belgradā gatavojas olimpiskās kvalifikācijas turnīram

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar ZZS valdes priekšsēdētāju Armandu Krauzi

Beverīnas koka skulptūru parks un labirinti

Beverīnas novadā Jānis Jākabsons savu hobiju pārvērtis par koka skulptūru un spēļu parku

Beverīnas novada ''Cempos'' dzīvo Jānis Jākabsons, kurš pirms deviņiem gadiem uzsāka veidot gan bērniem domātas, gan arī tikai pieaugušo cilvēku acīm skatāmas koka skulptūras. Paša rokām radītajā parkā izvietotas aptuveni 300 dažādas koka figūriņas, 50 interesantas no koka darinātas spēles un pieci aizraujoši labirinti, no kuriem izeju par laimi atradīs ikviens apmeklētājs.  

Jānis Jākabsons parku pats savām rokām sācis veidot pirms deviņiem gadiem. Toreiz ziemā neesot bijis darba un gribējies kaut ko darīt ar koku.

“Šeit ir visādas spēles – boulings, blakus šņore ar zābaku, tālāk ir šūpoles, aiz viņa ir svira, rokturi spiežam uz leju, kurpe lidos pa gaisu, tā ir jānoķer,” par parka piedāvājumu stāsta Jānis.

Blakus eglēm ir ieeja šausmu labirintā. Tur galvenais ir atrast raganas mājiņu.

Jānis parkā izvietojis figūriņas un spēles, kuras uzspēlēt būs interesanti visiem. Sākumā dažs labs parka apmeklētājs ir skeptisks par to, bet beigās, visu apskatot un iemēģinot, domas nākas mainīt.

“Ir tādi cilvēki, kas atbrauc, pieaugušie – “ko tad mēs, spēles ir bērniem”. Bet, kad tu viņiem parādi, reti kurš kaut ko neizmēģina.  Tad viņi iekarst, viņiem patīk. Ir visādas prāta spēles, netiek galā un tad mani sauc palīgā. Iekarst tā, ka beigās ir apmierināti un saka, ka aizgāja bērnībā atpakaļ uz kādu brītiņu,” stāsta Jānis.

Pirmsākumos Jānis izveidojis erotiskās figūriņas, kas izvietotas labirintā - tālāk no bērnu un arī sievas acīm, kurai šī ideja nav patikusi. Tagad parkā atrodas jau pieci dažādi labirinti. Te var redzēt gan raganas, gan spokus, gan daudz ko citu. Tūristi uz Beverīnas novadu ciemos pie Jāņa brauc no dažādām vietām, arī no kaimiņvalstīm un vēl tālākām zemēm.

Cilvēki labprāt parku izvēlas par pikniku vietu, rīko dažādas ballītes, jaunie precētie pāri brauc bildēties. Saimnieks atzīst, ka viņš nodarbojas ar to, kas pašam patīk, un tas arī ir galvenais.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti