Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Tomu Pastoru

Rīta Panorāma

Pārsista riepa un kompensācija

TDA «Dzintariņš» svin 60!

Bērnu deju ansamblis «Dzintariņš» svin 60 gadu jubileju

Ar vērienīgu koncertu Latvijas Nacionālajā operā (LNO) šodien 60 gadu jubileju svin bērnu tautas deju ansamblis „Dzintariņš". Koncerts būs svētki gan tagadējiem, gan bijušajiem audzēkņiem, jo tajā uz operas skatuves satiksies dažādu paaudžu "Dzintariņa" dejotāji.

„Būs ap 300 dejotāju vecumā no diviem līdz 65 gadiem. Tie būs gan mani absolventi, gan arī absolventi,  kas dejoja manas mammas Zinaīdas Zeltmates laikā. Atklāti sakot - tie mums būs lieli svētki. Es esmu pateicīga visiem, un, pateicoties saviem absolventiem, iekšēji jūtos daudz jaunāka nekā man pasē rakstīts," stāsta kolektīva mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga.

Pasākums LNO ir kā grandiozs noslēgums “Dzintariņa” 60. jubilejas svinībām, kas ieskandināti koncertos Latvijas novados.

Esmu pārgurusi, bet laimīga bez gala," atzīst Freiberga.

“Dzintariņa” jubilejas koncertā LNO programmā būs tā dibinātājas Zinaīdas Zeltmates, kā arī Ulda Žagatas, Ritas Spalvas, Jāņa Purviņa, Olgas Freibergas, Vladimira Dondukova, Sanitas Misikas, Guntas Rudenes un citu autoru veidotās dejas.

Dejojot “Dzintariņā” izaugušas jau vairākas paaudzes, tostarp daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, baletdejotāji Genādijs Gobranovs, Lora Ļubčenko, Marians Butkevičs, operdziedātāja Elga Brahmane, aktrises Astrīda Kairiša, Gunta Virkava, Zane Burnicka, kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bijusī parlamenta spīkere Ingrīda Ūdre, kādreizējais Rīgas mērs Aivars Aksenoks un citi.

„Es viņus disciplinēju. Jau no bērna kājas viņi izjūt atbildības sajūtu, viņi prot sadalīt laiku, prot cienīt viens otru, vecākā grupa vienmēr rūpējas par jaunākajiem, un tā kopības sajūta, mīlestība uz deju, uz tautas mākslu, atklāti sakot mīlestība uz Latviju,” ar saviem audzēkņiem lepojas Freiberga.

Tautas deju kolektīva "Dzintariņš" dibināts 1953.gadā Poligrāfiķu klubā pedagoģes Zinaīda Zeltmate vadībā, pēc laika tas pārcēlās uz tagadējo Mazo ģildi. Regulāri koncerti Zeltmates vadībā padarīja "Dzintariņu" par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā un visā bijušajā Padomju Savienībā. Koncertēts arī Vācijā, Francijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Ungārijā, Krievijā, Ukrainā, Slovākijā, Itālijā, Spānijā, Japānā, Meksikā.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt