«Bārtas kartupelī» – ar acteku laivu un pankūkām

Doties laivu braucienā pa mazajām un neiepazītajām Kurzemes upēm var gan vēlu rudenī, gan ziemā. Ar šādu pārliecību laivu braucienus rīko Turaids Šēfers no Nīcas novada. Šēferu ģimenes uzņēmums ne tikai piedāvā laivu braucienus, bet rīko arī ikgadēju pasākumu – laivošanas svētkus „Bārtas kartupelis”, kas gaidāms jau šajā nedēļas nogalē.

Šēferu ģimenes uzņēmums „Sofijas laivas” tika dibināts 2007. gadā. Jau pirms daudziem gadiem, tiekoties ar Turaidu Šēferu kļuva skaidrs, ka Lejaskurzemē laivu braucieniem būs pievienotā vērtībā, jo Turaidam ir liela interese par Nīcas novada vēsturi un it īpaši par gleznaino Bārtas upi. Ar Turaida ziņu šogad Bārtas upē parādījusies arī kāda īpaša laiva tūristu un svinētāju vizināšanai. Tās tapšanā savu idejisko artavu ieguldījis Havjers Garsija, Latvijā pazīstamais pavārs no Meksikas un Turaida draugs.

Acteku tipa piknika laivai „Bartinera”, kas nokrāsota Nīcas tautastērpa brunču krāsā ar Bārtas etnogrāfiskajiem elementiem, ir neparasta, četrkantīga forma. Laivas vidū atrodas galds, ap to var sasēsties aptuveni 12 cilvēku, stāsta Turaida dzīves biedre Anna. Viņa līdz paņēmusi grozu ar cienastu; te pieņemts  laivotājus cienāt ar firmas ēdienu – pankūkām. 

Turaids ar saviem domu biedriem jau pierādījis, ka mazās Kurzemes upes ir laivojamas arī vēlu rudenī un ziemā. Pērn ar laivu braukts pat februārī, kad parasti viss mēdz aizsalt. Turaids stāsta, ka nav vajadzīgs speciāls ekipējums, var droši braukt tāpat – silti saģērbjoties.

Jau septīto reizi oktobrī  „Sofijas laivas” rīko arī laivošanas svētkus „Bārtas kartupelis”, kas no pašu izdomāta pasākuma nu izvērties par grandiozu braucienu, ar atrakcijām, kulinārijas baudām ar Havjera Garsijas piedalīšanos.

Šogad „Bārtas kartupelī” šīs nedēļas nogalē 10. oktobrī piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieku un ap 70 laivu.

Nīcas novadā „Upeskrastos”, kur sadarbībā ar Nīcas pašvaldību tiek attīstīts ūdenstūrisma centrs, šogad izveidota arī airēšanas skola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti