Balodis jautā: Vai Austrumukraina kļūs par ekstrēmā tūrisma galamērķi?

Austrumukraina kļūst par tūrisma galamērķi, japāņu vīrieši protestē pret “šokolādes kapitālistu” Valentīndienu, Latvijā atklāta kūlas dedzināšanas sezona, “Vienotība” saviem biedriem mudina atturēties no “Twitter”, Londonas ugunsdzēsēji satraucas par “Greja 50 nokrāsu” pirmizrādi un Zlatans Ibrahimovičs saņem dzelteno kartīti par atbalstu badacietējiem - par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā. 

Kurš sadomājis braukt uz Austrumukrainu atpūsties?

Krievijas tūrisma kompānija “Megapolis kurort” līdz šim piedāvājusi atpūtas ceļojumus. Tagad kompānija pievērsusies ekstrēmajam tūrismam, piedāvājot saviem klientiem apmeklēt Austrumukrainu.

Ceļojuma laikā, kurš ilgst četras dienas un izmaksā ap 2000 eiro, tūristi tiek nodrošināti ar bruņumašīnu un apsardzi. Atbildību par tūristu veselību kompānija neuzņemas.

Viens no kompānijas īpašniekiem skaidro, ka cilvēki vēlas “redzēt visu  paši savām acīm, veikt secinājumus un notikumu vietā izlemt, kuru atbalstīt.” Runājot par atbalstu, kompānija apsver apvienot atpūtas braucienus ar humanitāro palīdzību.

Par ieceri nepriecājās Staņislavs Vinokurovs, Luhanskas pašpasludinātās republikas loceklis. Viņš saka: “Es saprotu un atbalstu ieceres gūt peļņu no tūrisma, bet pelnīt naudu no cilvēku ciešanām…? To es neatbalstu.”

Kam jo īpaši riebusies aizgājusī Valentīndiena?

14. februārī Japānā, Tokijā bija novērojama savdabīga protesta akcija. Tajā piedalījušies tikai vīrieši, kuri skandējuši: “Nežēlīgo šokolādes kapitālistu asinīm slacīta sazvērestība ir atkal pienākusi.” Ar to japāņu protestētāji domājuši Valentīndienu. Vēl protestētāji izmantojuši tādus saukļus kā “Nost ar Valentīndienu” un “Flirts ir terorisms – iestājies pret terorismu!”

Protesta akciju rīkojusi organizācija “Kakuhido”, kuras aptuvenais tulkojums ir “Revolucionārā vīriešu alianse, kuri sievietēm nešķiet pievilcīgi”. Organizācija iestājas pret Valentīndienas komercializāciju, savā paziņojumā vēstot: “[…] mēs aicinām uz solidaritāti mūsu nemīlēto biedru vidū, lai parādītu cienīgu pretsparu Valentīndienai un industrializētajam romantismam.”

Organizāciju izveidojis Katsuhiro Furusava 2006.gadā, - izlasījis Komunistu manifestu pēc tam, kad viņu pametusi draudzene, un tas licis viņam secināt – panākumu trūkums attiecībās ar pretējo dzimumu ir šķiru problēma.

Patlaban Japāna piedzīvo dzimumattiecību krīzi, jo 50% sabiedrības brieduma gados ir niecīga vai nekāda seksuālā dzīve.

Kā uzsākta kūlas dedzināšanas sezona?

Nesen tika atklāta sezona kādam latviešu nacionālajam sporta veidam – kūlas dedzināšanai. Sezona tika atklāta par spīti tam, ka pavasaris īsti nav iestājies. Svētdien, 15.februārī, novēroti jau pieci kūlas ugunsgrēki. Lielākais no tiem bijis Salacgrīvas novadā, kur zeme degusi divarpus hektāru platībā.

Ja nu tomēr ziema nolems pakavēties un uznāks sals, varbūt arī bļitkotāji varēs uzsākt sezonu.

Vai kāds izprot “Vienotības” ētikas komisijas ierosinājumu?

Partijas “Vienotība” ētikas komisija nedēļas sākumā vērtēja ierosinājumu izslēgt divus savus partijas biedrus – Juri Vidiņu, kurš ziņoja par Zaķa balsu pirkšanas skandālu, un Jāni Egliņu, kurš atklāti kritizējis savu partiju. Tai skaitā “Vienotības” ētikas komisija saviem biedriem izteica kādu ierosinājumu, kā uzvesties publiskajā telpā – tā mudināja saviem biedriem atturēties no sociālo tīklu vietnes “Twitter”.

Šāds aicinājums nav saprotams, jo kopumā “Vienotība” prot uzvesties “Twitter”, ja atskaita to gadījumu ar homofobiskiem un nacismu slavinošiem izteikumiem.

Kādus negadījumus izraisa “Greja 50 nokrāsas”?

Londonas Ugunsdzēsības dienests ir nobažījies par negadījumu skaita pieaugumu, ko izraisījušas seksa rotaļlietas. Tam par iemeslu ir kādas filmas pirmizrāde, proti, “Greja 50 nokrāsas”.

Kopš pirmās grāmatas iznākšanas ar seksa rotaļlietām saistītu negadījumu skaits Londonā stabili pieaug, pērn sasniedzot 472 izsaukumu rekordu, tāpēc Londonas Ugunsdzēsības dienests uzsācis kampaņu “50 Shades of Red”.

 

Kampaņas ietvaros ugunsdzēsēji nekautrējas dalīties ar pieredzēto – piemēram, kādu vīrieti, kurš nevarēja no savas mantības noņemt divus gredzenus, vai kādu citu vīrieti, kuram vajadzēja palīdzēt atbrīvoties no sievas uzliktās tikumības jostas.

Vai Ibrahimoviča labdarības kampaņai būs turpinājums?

Viens no planētas izcilākajiem futbolistiem Zlatans Ibrahimovičs, kurš pārstāv franču klubu “PSG”, uzsācis sadarbību ar Apvienoto Nāciju Organizācijas pasaules pārtikas programmu. Lai pievērstu uzmanību bada problēmai pasaulē, viņš uz sava ķermeņa uztetovējis 15 badacietēju vārdus, kurus izrādījis, novelkot kreklu pēc vārtu guvuma kādā nesenā spēlē. Ar savu žestu Zlatans Ibrahimovičs vēlas pievērst uzmanību 805 miljoniem badacietēju, par kuriem, atšķirībā no viņa, neviens nerunā.

Par to futbolists saņēmis dzelteno kartīti, un tas ir pašsaprotami, jo pēc noteikumiem par krekla novilkšanu spēles laikā pienākas šāds sods. Futbolists saņēmis arī prasību no sava kluba trenera turpmāk pēc vārtu guvuma paturēt savus tetovējumus pie sevis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti