Balodis jautā: Kurš ticis pie jaunas frizūras?

Kobzons kļūst par Viskrievijas mocekli, skolu reforma pārceļ audzēkņus 200 kilometrus citviet, Ziemeļkoreju piemeklē redzamas pārmaiņas, “Patiesā Dzīve” ekonomē uz patiesību, Maskavas ierēdņi aizvien mācās atpazīt korupciju un prezidentu Bērziņu satrauc dzimumu līdztiesība - par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā. 

Kāda traģēdija piemeklējusi Kobzonu?

Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienība (ES) piemēroja sankcijas Krievijas estrādes zvaigznei Josifam Kobzonam. Izrādot atbalstu, Krievijas domes deputāts Vjačeslavs Nikonovs parlamenta uzrunā teicis: “Ja visi [rietumnieki] ir Šārliji, tad mēs esam Kobzoni.” Drīz pēc šī izteikuma sociālo tīku vietnē “Twitter” tika uzsākta kampaņa Kobzona “atbalstam” ar mirkļabirku #JeSuisKobzon.

Kampaņas ietvaros Kobzona leģendārā frizūra tikusi piemontēta citām ievērojam personām, piemēram, mūsu Rīgas mēram Nilam Ušakovam.

 

 

 

Pats Kobzons izteicis, ka viņam “uzspļaut šīm sankcijām”, kuras viņam piemērotas par atbalstu Krimas aneksijas jautājumā un par koncertu sniegšana nemiernieku kontrolētajā Doņeckā.  Dziedātājs gan atzinis, ka bija cerējis doties uz Eiropu ārstniecības nolūkos.

Tikmēr Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis sacījis, ka ir nespējīgs pienācīgi atbildēt uz Eiropas Savienības sankcijām pret iemīļoto tautas dziedoni, jo Eiropā neesot Kobzona līmenim atbilstošu mākslinieku.

Kāds risinājums nav nekāds risinājums?

Izglītības ministrija (IZM) plāno slēgt Viduslatgales profesionālo vidusskolu, pamatojot lēmumu ar sarūkošo skolēnu skaitu un lielajiem izdevumiem.

Tuvākā iestāde, kur audzēkņi spētu turpināt mācības, ir Priekuļu tehnikums, kurš gan atrodas patālu, proti, 200 kilometrus.

Skolā mācās 480 audzēkņi un viņi jau izteikušies, ka iecere šķiet nereāla. Arī skolas 48 pedagogi un 40 darbinieki ir nobažījušies, jo pēc neoficiālas informācijas Priekuļu tehnikumā ir tikai viena brīva vakance.

Viduslatgales profesionālā vidusskola varētu turpināt funkcionēt, ja atbildību par to uzņemtos vietējās pašvaldības.

Kas jauns Ziemeļkorejā?

Ziemeļkoreju piemeklējušas pārmaiņas. Precīzāk – pārmaiņas piemeklējušas valsts galvu Kimu Džangunu, kurš ticis pie jaunas frizūras.

 


 

Nevar teikt, ka Ziemeļkorejā nekas nemainās.

Kurš žurnāls neattaisno savu nosaukumu?

6.februārī žurnālā “Patiesā Dzīve” tika publicēta intervija ar Jaunā Rīgas teātra aktrisi Gunu Zariņu. Intervija, kuras nosaukums ir “Gunas Zariņas spēles ar rēgiem”, bijusi tik atklāta un sirsnīga, ka pārsteigusi pašu aktrisi. Tas tāpēc, ka aktrise interviju nemaz neesot sniegusi

Guna Zariņa neesot tikusies ar raksta autoru Andri Bernātu, un žurnālam “Patiesā Dzīve” interviju nemaz nesniegtu, jo nevēlas atbalstīt izdevumu, kuram ar patiesību maz sakara.

Kā mācīt godīgumu aizraujoši?

Maskavas Menedžmenta universitāte galvaspilsētas 30 000 ierēdņiem sastādījusi īpašu komiksu grāmatu, kuras mērķis ir izglītot – tā māca, kā izvairīties no rīcības, kas uzskatāma par korupciju.

Tiek cerēts, ka komiksu grāmatu aizraus ierēdni izlasīt to no pirmās līdz pēdējai lapaspusei un galu galā iemācīs neņemt kukuļus. “Mēs izvēlējāmies nestandarta pieeju […], lai nenāktos izmantot likumdošanas un normatīvo aktu sarežģīto valodu.” stāsta Olga Vladimirova, viena no ierēdņu rokasgrāmatas autorēm.

Viena mācība no grāmatas skaidro, ka ierēdnis drīkst pieņemt dāvanu, kuras vērtība nepārsniedz 40 eiro, bet nav pieļaujams pieņemt šādas dāvanas no viena cilvēka vai organizācijas regulāri, citādāk sanāks tikt piekukuļotam. Cita mācība skaidro, ka, sadzerot ar biznesmeņiem, nevajadzētu izskatīties pārāk entuziastiskam.

Kur prezidents Bērziņš saredz seksismu?

Pagājušajā nedēļā mūsu Valsts prezidents Andris Bērziņš uzstājās gadskārtējajā virsprokuroru sanāksmē. Savā uzrunā viņš pauda satraukumu par kādu tendenci tiesnešu vidū, proti, pārāk daudz šīs profesijas pārstāvju ir sievietes.

Prezidents sacīja: “Visu cieņu sieviešu dalībai jebkurā dzīves sfērā, bet tomēr tiesnešu sfēra prasa abu dzimumu aktīvu iesaisti. […] Lai cik aktīvi un intensīvi Tieslietu ministrija ministra personā nestādītu priekšā jaunos tiesnešus, tur šī situācija, es teiktu, ir izteikti nepieņemama.”

Rezultātā prezidents mudinājis Saeimas deputātus domāt, kā šo situāciju “ilgtermiņā piekoriģēt.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti