Balodis jautā: Kurš oficiāli kļuvis par arheologu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Miljonārs saņem 54 000 eiro sodu par ātruma pārsniegšanu, māte glābj dēlu no “Islāma valsts”, latvietis divreiz nomaldās un tomēr uzvar maratonā, Kanādas parlamentārietim spiež apakšbikses, kurmji oficiāli kļūst par arheologiem, Latvijā dzīvo dāsni advokāti un vakariņas ar Putinu izmaksā dārgi - par visu to pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kur slikta dzīve bagātajiem?

Pie soda par ātrumu pārkāpšanu ticis kāds somu miljonārs Reimi Kuisla, kuram par to piespriests samaksāt 54 000 eiro. Sods ir tik liels, jo Somijā tos aprēķina atkarībā no personas ienākumiem. Reimi Kuislam pērn tie sasnieguši 6,5 miljonus eiro.

Pats miljonārs ir neapmierināts. Viņš sūdzas, ka “tām cilvēku grupām, kuras daudz pelna un kurām pieder lielas bagātības, Somijā ir neiespējami dzīvot” un tāpēc viņš apsver pamest valsti.

Ar savu 54 000 eiro lielo sodu Reimi Kuisla nav pārsitis Somijas rekordu. Tas pieder kādreizējam “Nokia” izpilddirektoram Ansi Vanjoki, kuram 2002.gadā piesprieda samaksāt divreiz vairāk – 116 000 eiro.

Ar kuru bērnu ir viegli?

Ņujorkā konstatēts gadījums, ka imigrants no Kazahstānas, 19 gadus vecais Akhrors Saidakhmetovs, mēģinājis pievienoties teroristu organizācijai “Islāma valsts”. Noslēpjot pasi, viņu centusies apturēt paša māte.

Topošais terorists plānojis doties uz Turciju, lai pēc tam pārbēgtu uz Sīriju. Pirms tam viņš zvanījis mammai un lūdzis, lai atdod pasi, kā arī teicis, ka “tas ir grēks dzīvot neticīgo zemē”.

Nav zināms, vai pasi izdevies atgūt. Zināms gan tas, ka Džona Kenedija lidostā jaunieti sagaidījuši federālā drošības dienesta aģenti.

Kurš aizskrēja nedomājot?

Svētdien, 1.martā, Magalufas maratonā Maljorkā, sasniedzot personisko rekordu, uzvarēja siguldietis Uldis Kļaviņš. Viņš triumfēja par spīti tam, ka divas reizes nomaldījās. Tā sanācis, ka divreiz Uldim krustojumā sanācis nogriezties ne tur, līdz kāds uzsaucis, ka viņš skrienot nepareizi. Ļoti daudz laika tā netika pazaudēts – vien kādas 20 sekundes.

Kāda ir veikala akciju negatīvā ietekme?

Kanādā parlamenta sēdes laikā notikusi kārtējā balsošana, kad viens no politiķiem, Pats Martins, lielā steigā atstājis zāli. Parlamenta spīkers vēlāk prasījis paskaidrojumu, un bēgošais politiķis paskaidroja, ka viņam spiedušas apakšbikses.

Kanādas parlamenta loceklis vainu novēlis uz veikala akciju, kurā vīriešu apakšbikses pārdotas par puscenu. Tas licis viņam nopirkt apakšveļu, kura viņam ir par mazu, tapēc viņam ir grūti nosēdēt kaut mirkli.

Kā kurmis kļuva par arheologu?

Dānija patentēts jauns arheoloģiskās izpētes veids, kurš balstās uz informāciju, ko sniedz kāds dzīvnieks, un - kurš gan tas varētu būt, ja ne kurmis!

Metode ir ģeniāli vienkārša: analizējot kurmju rakumus, iespējams atrast ķieģeļu vai keramikas gabaliņus, tā nosakot dažādu objektu, piemēram, pils esamību zem zemes.  Latviskojot jauno metodi sauc “kurmjuloģija”.

Kurš ir Latvijas lielākais labdaris?

Par Latvijas dāsnāko cilvēku kļuvis advokāts un Nila Ušavoka padomnieks Jānis Dzanuškāns. Pēc tam, kad viņu apvainoja plaģiātismā par 35 000 eiro vērtu pētījumu, viņš savu darbu uzdāvinājis pasūtītājam Rīgas domei, atmaksājot visu naudu.

Ar to Dzanuškāna labie darbi nebeidzās, jo sabiedrībai par atklātību “Delna”, kura visskaļāk kritizējusi viņa pētījumu, advokāts noziedojis 1000 eiro.

“Delna” ziedojumu nepieņem un tās direktors Gundars Jankovs saka, ka “tā ir ņirgāšanās par organizāciju, kas iestājas par tiesiskumu […].”

«Delna» nepieņem Dzanuškāna ziedojumu un sauc to par ņirgāšanos
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

Cik izmaksā melošana un vakariņas ar Putinu?

2010.gadā itāļu aktrise Ornella Muti, pamatojoties uz slimību, atteicās piedalīties izrādē. Tajā pašā laikā aktrise apmeklēja labdarības pasākumu Sanktpēterburgā, lai vakariņotu ar prezidentu Vladimiru Putinu.

Krāpšanās tapa zināma, un par to Ornellai Muti tagad ir piespriests sods – 600 eiro un seši mēneši cietumā. No cietuma aktrise var izvairīties, ja samaksās 30 000 eiro kompensāciju.

Vakariņas ar Putinu nav vienīgā aktrises vizīte Krievijā. 2012.gadā viņa viesojās Groznijā, kur dejoja kopā ar čečenu līderi Ramzanu Kadirovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti