Balodis jautā: Kurš grib atgriezties pagātnē?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ziemeļkoreja ieviesīs savu laika joslu; Krievijā ievieš palīdzības tālruni no selfijiem  atkarīgajiem; Itālijas ciemata mērs ievieš likumu, kas aizliedz saslimt; policija ASV narkotirgoņiem palīdz apkarot konkurentus; ASV par sešiem dolāriem pārdod ūdeni ar trim iemērktiem sparģeļiem; 91 gadu vecu Austrālijas senioru pieķer narkotiku pārvadāšanā. Par to visu pieci.lv rubrikā “Balodis jautā”. Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā.

Kāpēc Ziemeļkoreja pagriezīs pulksteņus?

Ziemeļkorejā gatavojas 70.gadadienas svinībām, kopš Koreja – tobrīd vienota valsts – atguva neatkarību no Japānas Impērijas. Par godu šim notikumam Phenjana nolēmusi izveidot savu laika joslu

Patlaban Ziemeļkoreja atrodas viena laika joslā ar Japānu un Dienvidkoreju, kuras atrodas 9 stundas priekšā Griničas laikam. Taču 15.augustā Phenjanā un pārējā valstī pulksteņus pagriezīs par pusstundu atpakaļ, un Ziemeļkoreja nonāks 8,5 stundas priekšā Londonas laikam.

Korejas pussala agrāk atradusies šajā laika joslā, līdz 1910.gadā to iekaroja Japāna. Pēc Otrā pasaules kara japāņu okupācija beidzās un, atzīmējot šo notikumu, Ziemeļkorejā nolēmusi atgriezties vecajā laika joslā.

Nav ierobežojumu, kas liegtu valstīm grozīt pulksteņus. Piemēram, 2011.gadā Klusā okeāna valsts Samoa pagrieza pulksteni par 24 stundām uz priekšu un tamdēļ izlaida veselu dienu; tas darīts, lai panāktu datumu sakritību ar biznesa partneriem Austrālijā un Jaunzēlandē. Savukārt Venecuēla 2007.gadā pagrieza pulksteņus pusstundu atpakaļ, lai cilvēki vairāk redzētu saullēktu.

Kuram vajag psihologa palīdzību?

Krievijā turpina pieaugt ar selfiju uzņemšanu saistīto negadījumu skaits. Valsts Iekšlietu ministrija jau uzsākusi kampaņu, brīdinot par riskiem, kas saistīti ar šo nodarbi. Tai pašā laikā padomāts par cilvēkiem, kas atkarīgi no selfiju uzņemšanas – ieviests diennakts palīdzības tālrunis un nodrošinātas psihologa konsultācijas.

Par palīdzības tālruni paziņojis Krievijas Federācijas galvenais narkologs Jevgēņijs Brjuns. “Aizvien vairāk maskavieši cieš no selfiju atkarības, pie reizes piekopjot bīstamu dzīvesveidu,” viņš teica. “Ja tev šķiet, ka nespēj dzīvot bez selfijiem, piezvani mūsu psihologam – mēs tev sniegsim konsultācijas un atbalstu,” narkologs mudināja izmantot pakalpojumu.

Žurnālisti bija ļoti ieinteresēti jaunajā iniciatīvā. Alina Maksimovska, jaunā palīdzības tālruņa pārstāve, sūdzējās par mediju pārstāvjiem, kas, neatklājot savu identitāti, cenšas sarunāt interviju ar kādu no psihologiem, lai ierakstītu to. “Mēs esam centušies skaidrot [žurnālistiem], ka viņi zvana palīdzības tālrunim un noslogo to savu slēpto interviju dēļ,” teica Alina Maksimovska.

Kur nedrīkst saslimt?

Itālijā Selijas ciemata mērs ir satraucies par savas pašvaldības straujo izmiršanu. Lai cīnītos pret to, pieņemts jauns likums, kas liedz cilvēkiem saslimt

Ciemata mērs un bijušais ārsts Davide Začinella pieņēmis likumu, kas mudina biežāk pārbaudīt veselību. Par regulāriem ārstu apmeklējumiem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi, bet par jaunā likuma ignorēšanu – naudas sods. 

Mērs arī paziņojis, ka saslimšana ciemata teritorijā ir aizliegta.

Selijas ciemats ir mājas apmēram 500 iedzīvotājiem, no kuriem vairāk nekā 60% ir pensijas vecumā. Mērs vēlas, lai cilvēki biežāk apmeklētu veselības pārbaudes un tā novērstu ciemata izmiršanu. Līdz šim iecere sevi attaisno, jo pēdējā mēneša laikā ārstu apmeklējuši aptuveni 100 iedzīvotāji.

Kā policija “palīdz” narkotirgoņiem?

Kentuki štata Franklinas apgabala šerifs savā “Facebook” kontā publicējis vēstījumu narkotirgoņiem, kurā piedāvā viņiem palīdzēt cīņā ar konkurentiem – viņš mudina narkotirgoņus nodot vienam otru.

Lai pasūdzētos par savu konkurentu, narkotirgonim jāaizpilda veidlapa. Uz tās rakstīts: “Vai citi narkotirgoņi rada tev zaudējumus? Mēs tev piedāvājam bezmaksas palīdzību cīņā ar konkurentiem!” Veidlapa jānorāda konkurenta vārds, dzīvesvieta, telefona numurs, pārvietošanās līdzeklis un darba laiks.

Please share!!!!!!! We need your help.

Posted by Franklin County Sheriff on pirmdiena, 2015. gada 3. augusts

Lai cik komiska neliktos šī metode, tā strādā. Franklinas apgabala šerifs ziņo par vismaz vienu gadījumu, kad šāda sūdzība ierosināja izmeklēšanu, kas rezultējās narkotirgoņa arestā. Turklāt policija atsavināja kokaīnu, marihuānu un šaujamieročus.

Arī citi policijas departamenti ASV sākuši pielietot šo metodi. “Mudināt vienu narkotirgoni nodot otru narkotirgoni – tas ir smieklīgi, bet tas strādā,” teica Franklinas apgabala šerifs.

Kuram neveicas ar mārketingu?

Bioloģisko produktu tirgotājs “Whole Foods” ASV savam preču klāstam pievienojis sparģeļu ūdeni, kas nav nekas vairāk kā ūdens pudele ar trim sparģeļiem iekšā. Pie tam produkts maksā sešus dolārus jeb aptuveni piecus ar pusi eiro.

Produkts parādījies kādā no “Whole Foods” veikaliem Losandželosā. Par to savā “Instagram” kontā vēstīja kāda žurnāliste, kas rakstīja: “Losandželosā “Whole Foods” vadītāji iesmej par mums.”

 


 

Sazinoties ar veikalu ķēdes administrāciju, produkta eksistence sākumā noliegta. Tad tomēr atzīts, ka sparģeļu ūdens pieejams pārdošanā, taču tā bijusi kļūda. Produkts sākotnēji bija paredzēts kā ūdens atjaukts ar dārzeņu ekstraktu, kaut kas līdzīgs buljonam, nevis vienkārši ūdenī iemērkti sparģeļi.

“Whole Foods” veikalu ķēde ilgstoši cenšas mainīt uzskatu, ka viņu produkcija paredzēta ne pārāk gudriem, ar veselību apsēstiem bagātniekiem. Šādi incidenti nebūt nepalīdz.

Kā var būt gan noziedznieks, gan upuris?

Seniors no Austrālijas, Viktors Tvarcs, ar lidmašīnu atgriežoties dzimtenē, pieķerts ievedam 4,5 kilogramus kokaīna, kas paslēpti 27 ziepju gabalos. 91 gada vecumā viņš kļuvis par vecāko personu, kas apsūdzēts narkotiku pārvadāšanā.

Austrālijas seniors, visticamāk, ir krāpniecības upuris. Ar viņu sazinājās personas, kas uzdevās par Pasaules Bankas pārstāvjiem Šveicē, un sarunāja tikšanos Delī, kā arī apmaksāja visus seniora ceļa izdevumus. Indijas galvaspilsētā Viktoram Tvarcam kā dāvana iedotas ziepes. Viņš nemaz neapzinājās, ka tajās paslēptas narkotikas.

“Es rūpīgi pārbaudīju ziepes,” teica seniors. “Es paskrāpēju tās ar nazi un pārliecinājos, ka tās ir ziepes, taču ievēroju strēmeles ar baltu vielu. Nodomāju, ka tās ir smaržas vai arī veids, kā indieši gatavo ziepes.”

Senioram tagad draud nopietns cietumsods, iespējams pat mūža ieslodzījums. Viktors Tvarcs uzstāj, ka viņa nezināšana attaisno likumpārkāpumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti