Balodis jautā: Kas pāršāva pār strīpu divreiz?

Rotaļlietu veikals vienlaikus apspēlē gan čekas, gan nacisma tēmu; krievu mediji uzķeras uz 1.aprīļa joku; Somijas politiķi nokaitina ar dāsnumu; uz ceļa posma Tīnūži-Koknese labo ātruma antirekordu un Francija nopietni plāno apkarot anoreksiju - par visu to "Pieci.lv" rubrikā "Balodis jautā". Rubrikas autors Rūdolfs Balodis ieskatās aizvadītās nedēļas interneta dzīlēs un jautā. 

Kuram veikalam ir problēmas ar mārketingu?

Marta beigās kāds Maskavas rotaļlietu veikals izplatīja vairākus reklāmas video, kuros atainots, kā bērni pratina savus vecākus un pieprasa, lai aizved viņus uz Lubjanku. Video varētu raisīt nepatīkamas asociācijas, jo, kaut arī pats veikals tiešām atrodas Lubjankas laukumā, šī vieta daudz pazīstamāka ar čekas galveno mītni. Padomju Savienības gados tur tika pratināti un spīdzināti tūkstošiem politisko disidentu. Tagad tur atrodas slepenpolicijas pēctecis - Federālais Drošības dienests.

“Es neko nezinu!” ar tēva vaimanām iesākas viens no video. “Mēs brīdinājām tevi,” atbild dēls. “Tu neatstāj mums izvēles iespēju. Mums nāksies būt bargākiem.” viņš saka, brīdinoši vicinot koka āmuru. Attiecīgie video jau atsaukti, taču internetā atrodamas to kopijas.

Pagājušonedēļ tas pats rotaļlietu veikals izcēlās atkal - šoreiz pārdodot nacistu kareivju figūriņas. Atnākušie kara veterāni bija šokā, bet veikala pārdevēji - apmulsuši.

Pret veikalu jau ierosināta tiesvedība. Sods par nacisma slavināšanu Krievijā ir līdz pat 300 000 rubļiem (aptuveni 5000 eiro) vai arī ieslodzījums līdz pat trim gadiem.

Kurš nesaprata joku?

1.aprīlī “EU Observer” ziņoja, ka divi Francijas “Mistral” karakuģi tiks pārdoti nevis Krievijai, bet Eiropas Savienībai, un pārsaukti par “Junkeru” un “Mogerīni”. Protams, tas bija joks. Tiesa, Krievijas mediji ņēma to par pilnu.

Uz šo ziņu uzķērās “Interfax”, “RIA Novosti”, “RT”, “TASS”. Šiem medijiem “EU Observer” rakstā nelikās dīvaini ne tas, ka nodokļu politikas labad kuģus reģistrēs Panamā, ne arī tas, ka

viens no kuģiem pārcelsies uz Luksemburgu, kura nemaz nerobežojas ar jūru. Beidzot sapratuši joku, attiecīgie mediji atsauca ziņu.

Kā izpatikt vieniem, bet nokaitināt citus?

Somijā tuvojas parlamenta vēlēšanas un par tradīciju kļuvusi politiķu sponsorēta kafijas dalīšana uz ielām. Tas sadusmojis tos, kas ar attiecīgo dzērienu pelna naudu. “Mūsu pārdošanas rādītāji tiek ietekmēti vistiešākajā veidā, ja tas pats produkts ir pieejams par brīvu,” saka organizācijas pārstāvis, kas atbild par Helsinku tirdzniecības vietām.

“Ir cilvēki, kas savu iztiku cenšas nopelnīt ar kafiju, tāpēc mēs aizstājām to ar karstu sulu,” uz kritiku reaģēja “Somu partijas” Helsinku pārstāvniecība.

Drīz viņiem piebalsoja sociāldemokrāti, kuri spēruši to pašu soli, piemetot klāt saldumus. Arī pārējās Somijas pilsētas politiskās partijas aktīvi dala ēdienus un dzērienus - gan kafiju, gan maizi, gan zupu un pat asinsdesu. Arī tur vairums vietējo tirgotāju noskaņoti negatīvi.

Uz kura Latvijas ceļa sasniedz antirekordus?

Martā stacionārais fotoradars uz ceļa posma Tīnūži-Koknese fiksējis šogad lielāko atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu - 210 kilometri stundā. Iepriekšējais šī gada antirekords bija 167 km/h, kas tika fiksēts uz tā paša ceļa posma. Vēl pagājušajās brīvdienās tur notika traģiska autoavārija, kur bojā gāja ģimene ar divarpus mēnešu vecu zīdaini. Šogad vien uz šī posma bijuši 10 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ievainoti septiņi cilvēki, bet dzīvību zaudējuši jau pieci.

Kā tikt galā ar anoreksiju?

Franču likumdevēji skata likumprojektu, kas apkarotu anoreksiju. Tas paredz vairākus pasākumus. Pirmkārt, aizliegt vietnes, kas glorificē anoreksiju. Otrkārt, krimināli sodot līdz pat 10 000 eiro un gadu cietumā tos, kas mudina uz šādu dzīvesveidu. Treškārt, pieprasot no modeļu aģentūrām dokumentus ar apstiprinājumu, ka viņu darbinieču svars nenokrītas zem pieļaujamā. Ceturtkārt, liekot žurnāliem norādīt, ka attēls ir digitāli pārveidots, ja tādā veidā modele padarīta “tievāka”, vai aizliedzot šādus attēlus pavisam; sods par noteikumu neievērošanu - 75 000 eiro.

Patlaban likumprojekts atrodas Nacionālajā Asamblejā - Francijas parlamenta apakšpalātā. Pēc tam Senāts to apstiprinās vai noraidīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti