Austrumeiropas čempionātā trases automodelismā Valmierā būs dalībnieki no 8 valstīm

No 2.augusta līdz 7.augustam Valmieras Jaunatnes centra "Vinda" automodeļu trasē norisināsies Austrumeiropas čempionāts trases automodelismā, informē automodelisma pulciņa skolotājs Andris Taurītis.

Dalību sacensībās pieteikuši vairāk nekā 50 dalībnieki no astoņām valstīm. Startēt apņēmušies dažādu vecumu un profesionālo līmeņu braucēji no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Anglijas, Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas. Sacensībās savus iepriekš gūtos titulus aizstāvēs pasaules čempioni Nikolajs Dolžanskis (Krievija), Miķelis Landrūds (Zviedrija) un valmierietis Jānis Nabokins (Latvija). Spraiga cīņa būs vērojama arī pārējo sacensību dalībnieku starpā.

Sacensības notiks pēc Starptautiskās Trases automodelisma asociācijas (ISRA) noteikumiem, kas paredz, ka dalībnieki startē četrās dažādās automodeļu klasēs. Pirmie sacentīsies Production 1/24 automodeļi, kam sekos sacensības sporta klasēs - Formula 1/32, Eurosport 1/32 un Eurosport 1/24.

Sacensībās katrai no automodeļu klasēm tiks atvēlēta atsevišķa diena, lai dalībnieki pagūtu sagatavot modeļus tehniskajai komisijai, startētu kvalifikācijā un pēc tam piedalītos fināla braucienos.

Trases automodelisms Valmierā darbojas jau vairāk nekā 30 gadus. Tieši Valmieras auto modelisti ir tie, kas pirmie aizsāka trases automodelisma attīstību Latvijā. Jauniešiem tiek dota iespēja pilnveidot zināšanas un attīstīt tehniskās iemaņas nodarbojoties ar tehnisko jaunradi.

Sacensību oficiālā atklāšana notiks 4.augustā plkst. 9.50. Paredzētais sacensību kalendārs:

• 2.augusts - brīvie treniņi;
• 3.augusts - brīvie treniņi;
• 4.augusts - Production 1/24;
• 5.augusts - Eurosport 1/32;
• 6.augusts - Formula 1;
• 7.augusts - Eurosport 1/24.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti