Sadaļas Sadaļas

Ar Muzeju nakti risinās kultūrpolitiskus jautājumus; aktivitāti lēš 200 tūkstošu apmērā

Muzeju nakts iecerēta kā mehānisms, lai risinātu kultūrpolitiskus jautājumus un tajā varētu piedalīties līdz 200 tūkstošiem apmeklētāju, liecina organizatoru informācija.

Kultūras ministrijas (KM) Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns trešdien, 13.maijā, žurnālistiem pastāstīja, ka šogad visā Latvijā notiks jau 11.Muzeju nakts.

"[Muzeju nakts] iecerēta kā mehānisms, lai risinātu kultūrpolitiskus jautājumus. Šajā gadā šis jautājums ir saistīts ar Raiņa un Aspazijas jubileju. Akcijā iesaistīsies 99% no Latvijas muzejiem - ne tikai muzeji, bet arī citas kultūras institūcijas. Varbūt ne dziļā akadēmiskā manierē, bet demokrātiskā un aktīvā veidā, radot vēl vienu iespēju parunāt par Raini un Aspaziju, kā arī par viņu devumu mūsu kultūras dzīvē, vēsturē un šodienā," teica Garjāns.

Viņš arī uzsvēra, ka Latvijā ir ārkārtīgi daudz muzeju un katrs cenšas būt individuāls. "Taču tad, kad muzeji liek spēkus kopā, kad rada sadarbības projektus, veidojas noteikta pievienotā vērtība. Es domāju, ka ar Muzeju nakts akciju muzeji to diezgan pārliecinoši demonstrē. Muzeju nakts ir skaists sabiedrības un muzeju dialogs. Muzeji nav tikai, lai eksistētu, bet arī, lai dotu kaut ko sabiedrībai," pauda Garjāns.

Šogad Muzeju naktī plāno piedalīties 136 muzeji un 34 citu profilu institūcijas visā Latvijā. Muzeju nakts notiks Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas zīmē. Muzeji lasīs, pārlasīs un atradīs Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu Muzeju nakts apmeklētājus.

Muzeju nakts sāksies sestdien, 16.maijā, plkst. 19 un ilgs vismaz līdz plkst. 01.00. Muzeju nakts laikā Rīgā sabiedriskajam transportam tiks organizēti papildreisi, kas kursēs līdz plkst. 02.00. Muzeju nakts apmeklētājiem jāņem vērā, ka, piemēram, Ministru Kabinetā, Saeimā vai Melngalvju namā būs jāņem līdzi personu apliecinoši dokumenti.

Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas nacionālā komitejas valdes priekšsēdētāja Gundega Dreiblate prognozēja, ka Muzeju nakts apmeklētāju skaits varētu būt līdzīgs kā pērn. Aizvadītajā gadā Muzeju nakti apmeklējuši aptuveni 200 tūkstoši cilvēku.

Dreiblate arī norādīja, ka Muzeju nakts organizatori cer, ka iedzīvotāji aktīvi apmeklēs pasākumu ne tikai Rīgā, bet arī citos Latvijas novados, kuros muzeji arī aktīvi piedalīsies Muzeju nakts pasākumos.

"Rīgā [apmeklētāju] ir mazāk uz citu pilsētu rēķina. Tas ir ļoti labi, jo mēs cenšamies, lai cilvēki nepaliek Rīgā, bet, lai brauc ārpusē," teica Dreiblate. Visvairāk apmeklētāju Rīgā Muzeju naktī dodas uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, Medicīnas muzeju un Dabas muzeju.

Akcija "Eiropas Muzeju nakts" notiek ik gadu kādā no maija sestdienām vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, Latvijā tā notiks vienpadsmito reizi, aicinot apmeklētājus iegriezties lielos un mazos muzejos it visur Latvijā. Tāpat kā katru gadu, Muzeju nakti kuplinās arī citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas.

Muzeju naktī tiks uzsākta arī akcija "Rainis un Aspazija klauvē". Tā tiks organizēta sadarbībā ar 30 Latvijas memoriālajiem muzejiem un tās laikā apmeklētāji, kas dosies uz vietām, kuras ir saistītas ar Raini un Aspaziju, varēs krāt akcijas uzlīmes. Noslēgumā - Raiņa dzimšanas dienā - tiks izlozēti tie apmeklētāji, kuri saņems piemiņas veltes.

Akciju "Muzeju nakts" Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt