Ar devīzi «Es radu Pārdaugavai» notiks Pārdaugavas svētki

Jau sestdien, 20. maijā, Arkādijas parkā un tā apkārtnē notiks Pārdaugavas svētki, kuros ar devīzi “Es radu Pārdaugavu” ikviens aicināts radoši pavadīt laiku zaļajā Pārdaugavā. Visu dienu notiks darbnīcas, izstādes, koncerti, sporta sacensības, atrakcijas, tirdziņš, darbosies kafejnīcas, noslēgumā - īsta zaļumballe un uguņošana.

20. maijā plkst. 12.00 svētki tiks atklāti uz skatuves Arkādijas parka virsotnē, kur līdz pat 18.00 notiks koncerti un priekšnesumi ar Pārdaugavas labāko radošo bērnu un jauniešu un pieaugušo kolektīvu piedalīšanos. Plkst. 15.00 uz skatuves kāps īpašie viesi - Miltiņu ģimene ar koncertu “Izeju es Pārdaugavas ielās”. Programmā Imanta Kalniņa, Arņa Miltiņa u.c. latviešu komponistu dziesmas izpildīs Arnis Miltiņš, Jānis Miltiņš, Ieva Miltiņa (Sutugova) u.c. No plkst. 19.00 īsta zaļumballe kopā ar grupu “Dakota” un “Lauku muzikantiem”, kurai iesildīties varēs plkst. 18.00 zumbas maratonā kopā ar “Zumba team Latvija” trenerēm.

Arkādijas parkā visas dienas garumā būs iespēja piedalīties daudzveidīgās radošās darbnīcās, spēlēs un atrakcijās, būs apskatāmas izstādes, notiks erudīcijas spēles, plenērs, izjādes, fotorallijs, motokluba “Pārdaugava” motociklu parāde, darbosies uzziņas punkti par izglītību, veselību un brīvā laika nodarbēm,  augstskolas RISEBA kintoelts, tirdziņš un brīvdabas kafejnīcas. Izzinošas aktivitātes ģimenēm par iespējām dažādi palīdzēt līdzcilvēkiem piedāvās Latvijas Samariešu apvienība, savukārt biedrība “Latvijas zaļā josta”  - par dabas resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu.

Īpašu vietu Arkādijas parka idillē pie Mārupītes krasta atradīs muzikālā telpa “Dziesminieki Pārdaugavai”, kurā no 14.00 - 16.00 uzstāsies Silvija Silava, Anta Eņģele, Vilnis Punka, Āris un Saulceris Ziemeļi, kā arī Inta Pauļuka ar citiem Austrasbērniem. Koncertprogrammu vadīs radio žurnālists un rakstnieks Dzintars Tilaks.

Īpaši svētkiem tiek veidota izstāde “Viņi rada Pārdaugavu”, kurā varēs iepazīt iedzīvotāju iesūtītos stāstus par dažādiem Pārdaugaviešiem, kuri ar mazākiem un lielākiem darbiem veido Pārdaugavas dzīvi un īpašo noskaņu. Ikviens aicināts vēl līdz 12. maija plkst. 24.00 piedalīties akcijā un dalīties stāstā par savu radu, draugu, kaimiņu, pārdevēju, skolēnu, skolotāju, uzņēmēju, sētnieku, frizieru vai jebkura cita cilvēka pašiniciatīva un rīcību svētku mājaslapā pardaugavassvetki.lv.

Pārdaugavas svētki ir svētki arī aktīva dzīvesveida un sporta cienītājiem. Jau tradicionāli Māras dīķī notiks Starptautiskās kuģu modeļu sacensības „Pārdaugavas kauss 2016”. Uzvaras parkā - Pārdaugavas kauss pludmales volejbolā, Latvijas virves vilkšanas čempionāta 1. kārta, nūjošana un kartingi. Arkādijas parkā apmeklētājus izkustinās Rīgas volejbola skola un Latvijas Tekvon-do federācija, savukārt Rīgas Stradiņa universitāte piedāvās izmēģināt slēpošanu un airēšanu uz "Concept 2" trenažieriem.

Ar aicinājumu “Radi Māras ezeru!” īslaicīgās kafejnīcas, Pārdaugavas topošo un profesionālo mūziķu koncertus, dizaina un citas radošas darbnīcas Māras ezera krastā piedāvās Pārdaugavas radošais centrs un Arkolat virtuves studija. Notiks arī aktivitātes pavisam mazajiem - balansa ritenīšu vienības brauciens, Pārdaugavas ielu zīmējuma radīšana u.c.

Īpaša programma gaidāma arī Ojāra Vācieša muzejā un tā dārzā., kur dienas garumā notiks teātra izrādes, bērnu un ģimeņu svētki “Astoņi kustoņi”, dejas un rotaļas ar Ilgu Reiznieci, koncerti un radošas darbnīcas, un 23.15 nakts koncerts muzeja dārzā, kurā uzstāsies Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels.

Pārdaugavas svētku noslēgumā 22.50 notiks uguņošana virs Māras ezera.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti