Kultūras ziņas

«Sinfonietta Rīga» atklāj sezonu

Kultūras ziņas

Lūsēns un Subramanjams Latvijas simtgadei

Pasaulslavenais «Saules cirks» viesojas Rīgā

Ar 21 kravas automašīnu Rīgā ieradies «Saules cirks»

Ar divdesmit vienu kravas auto Rīgā ieradies pasaulslavenais “Saules cirks” no Kanādas.  Uz Rīgu atvests krāšņš šovš “Varekai”, kura stāsts radīts, turpinot sengrieķu mītu par Ikaru, kuram, laižoties tuvāk saulei, tās karstums izkausē spārnus un Ikars krīt. Šova "Varekai" notikumi sākas tieši ar to brīdi, kad Ikars ievainots nonāk noslēpumainā mežā, kur izzūd laika robežas un nav nekā neiespējama.

"Mūsu Ikara stāsts šovā "Varekai" balstās patiesos notikumos –  šī šova režisora Dominika Šampanjas personīgajā pieredzē, kurš reiz, strādājot pie cita iestudējuma, nokrita un salauza abas kājas un ilgu laika nevarēja pats pārvietoties," stāsta “Cirque du Solei” mākslinieciskais vadītājs Bruno Darmaņjaks. "Mūsu šovā Ikars mācīsies dzīvot, uzticēties meža iemītniekiem, kurus sastaps, lai pielāgotos jaunajai realitāte. Ikars atradīs Mīlestību, iemācīsies uzticēties, ticēt un pārvarēt grūtības."

"Saules cirks" radies no ielu mākslinieku grupas, kas dibināta 1984. gadā Kanādā. Kopš tā laika tas kļuvis par leģendārāko pasaules cirku, kur vēlas nokļūt pasaules labākie sporta akrobāti un cirka mākslinieki.  Šobrīd cirkā strādā 4000 cilvēku no vairāk kā 50 valstīm. Rindā uz akrobāta vietu cirkā gaida 100 000 pretendentu. Jums var piezvanīt rīt un var nepiezvanīt nekad, šādu atbildi saņēmis neviens vien.

""Saules cirka" filozofija balstīta kvalitātē, panākt visaugstāko līmeni. Ne tikai akrobātisko vai māksliniecisko, bet visās jomās, kas iesaistītas šova veidošanā – gaisma, skaņa, kustība, kostīmi, dekorācijas, visas jomas. No tradicionālā cirka mūs atšķir tas, ka izrādēs nekad neizmantojam trikus ar dzīvniekiem, un fakts, ka visās izrādēs izmantojam  akrobātiskos trikus  nevis tradicionālā veidā, bet radot stāstu, parādot emocijas un dodot tēliem raksturus. Tas nav tikai akrobāts, kurš labi veic triku, tas ir personāžs, kurš izmanto akrobātiku," skaidro Darmaņjaks.

“Cirque du Solei” dalībnieks, sporta akrobāts Sergejs Čerkasovs stāsta, ka šajā trupā darbojas kopš 2003.gada. Esot bijis jāgaida četri gadi.

"Tas bija ilgi, citi ātrāk nonāk, es ilgi gaidīju. Strādājot Maskavas cirka trupā, uzvarēju vairākos konkursos Ķīnā un Montekarlo, un tad mani pieņēma "Saules cirkā"," stāsta akrobāts. "Es piedalos visā šovā, bet mans numurs būs krievu šūpoles šova beigās. Ja cilvēks nāk no akrobātikas un sporta pasaules, viņš var izpildīt jebkuru numuru, tikai jāapgūst skatuves meistarība un aktiermeistarība, lomas izpratne ne tik dziļi kā teātrī, bet ir jābūt un tad var veikt jebkuru akrobātisko triku."

"Pirms "Saules cirka" es biju ielu mākslinieks, strādāju pats par sevi, kopā ar Sanktpēterburgas administrāciju taisījām lielus svētkus, strādāju citā cirkā. Esmu fiziskā teātra aktieris, neesmu akrobāts un arī klauns ne gluži," norāda “Cirque du Solei” dalībnieks, mīms Andrejs Kisļicins, kurš šovā atveido Mikelandželo, kurš dzīvo mežā un palīdz Ikaram mežā izdzīvot, taisa viņam konstrukcijas, lai var staigāt. "Esmu Debesu uzraugs."

"Saules cirka" unikalitāte slēpjas dažādu mākslas veidu sintēzē, apvienojot laikmetīgā cirka žanrus – no teatralizētiem ielu cirka uzvedumiem līdz galvu reibinošai gaisa akrobātikai, šovā apvienojot mūziku, tērpu dizainu, deju, video un pat dzīvo vokālu. Pasaules izrāžu tūres laikā vienmēr notiek intensīvs darbs aiz skatuves – sākot no treniņiem un fizioterapeita palīdzības  līdz pat regulārai apavu krāsošanai, tērpu un rekvizītu mazgāšanai un labošanai vai pat jaunu masku izveidei.

"Saules cirks" viesosies "Arēnā Rīga" četras dienas - no 20. līdz 24.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti