4. studija

4. studija

4. studija

Ienesīgs bizness - zemes iegāde zem daudzīvokļu mājām

Ledus skulptūru festivāls: garas rindas, neapmierināti skatītāji

Apmeklētāji Jelgavas ledus mākslas festivālā netiek pie skulptūru aplūkošanas rindu dēļ

Šogad Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā Jelgavā bijis rekordliels apmeklētāju skaits, aptuveni 85 tūkstoši. Taču garo rindu dēļ daudziem apmeklētājiem daļu no skulptūrām nemaz neizdevās apskatīt, tāpēc aktīvākie meklējuši organizatorus, kas ne vienmēr atradušies uz vietas. Pasākuma organizatori gan to noliedz.

Skaistākās un lielākās ledusskupltūras šogad tika izvietotas teltī, lai vējš un saule tās nesabojātu, tāpēc arī pie telts veidojušās milzīgi garas rindas, kuras ne visi apmeklētāji spējuši izstāvēt.

Festivāla apmeklētājs Ervings Eiklons stāsta, ka jau pie ieejas viņu brīdinājuši biļešu kontrolieri – rindā uz telti nav vērts stāvēt, jo tā ir pārāk gara. Tomēr viņš vēlējies apskatīt visas skulptūras: ”Veicām mazu statistikas pētījumu, rindas vidū paprasīju cilvēkiem, cik ilgi viņi stāv - atbilde bija aptuveni pusotras, divas stundas.” Tā kā līdz parka slēgšanai bija atlikusi pusotra stunda, apmeklētājs saprata, ka cerību rindu izstāvēt nav.

Kaut gan daudzi esot atmetuši ar roku un devušies prom, uzstājīgākie, tajā skaitā Eiklons, gribējuši satikt kādu no pasākuma organizētājiem.

“Pieci eiro no cilvēka par to, ka tu redzi, rupji sakot, 60% no pasākuma, nu tas nav labi,” pamato neapmierinātais apmeklētājs.

Viņam norādīts doties uz informācijas telti, bet tā jau bijusi slēgta. 

Arī kāds cits apmeklētājs, Ivars Liepa, vēlējās noskaidrot, kāpēc rinda ir tik gara, tāpēc arī centies vērsties pie organizatoriem. “Nedaudz piedomājot un prognozējot, ka tāds ļaužu pieplūdums varētu būt, varēja pasākumu nedaudz citādāk noorganizēt,” iesaka Liepa.

Pasākuma organizatori atzīt, ka cilvēku pieplūdums bijis necerēti liels, tāpēc arī radušās garās rindas. Jelgavas domes pārstāve Iveta Šurma norāda, ka šogad apmeklētāju bijis par  pusi vairāk nekā vidēji iepriekšējos gados. “Jelgavas ledus skulptūru festivāls ir izvērties par lielāko Ziemeļeiropā,” viņa atzīst, ka tāda līmeņa pasākumos jārēķinās ar lielu cilvēku plūsmu.

Tas, ka pasākuma organizatori nebūtu bijuši uz vietas un nevēlētos sazināties ar neapmierinātajiem pasākumu apmeklētājiem, gan tiek noliegts.

“Mēs kā organizatori visu trīs dienu garumā atradāmies uz vietas,” Šurma apgalvo, ka pārrunāt problēmas ar apmeklētājiem organizatori nav atteikuši.

Savukārt Eiklons to noliedz: “Ar mums nesazinājās ne tehniskais personāls, kam būtu jāatbild par drošību, ne pasākuma organizatori, jo viņu vienkārši nebija.”

Festivāla darba laiks gan ticis pagarināts, un pacietīgākajiem apmeklētājiem skulptūras teltī izdevies apskatīt, tomēr abi apmeklētāji norāda, ka šī informācija izplatīta tikai pēc oficiālā darba laika beigām, kad lielākā daļa apmeklētāju jau bija devušies prom.

Arī nākamgad Jelgavā norisināsies Ledus skulptūru festivāls. Organizatoru pārstāve Šurma sola veikt pasākuma analīzi, lai šo pieredzi ņemtu vērā nākamgad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt