Dienas ziņas

Pārņem siltumapgādi mazajos pagastos

Dienas ziņas

Cērenieku ikdiena – putekļi un izsisti auto stikli

Ances loka šāvēji beidz sezonu

Ances loka šāvēji noslēdz sezonu

Ventspils novada Ances loka šāvējiem aizvadīta pēdējā sezonas nodarbība. Šaušana ar koka lokiem reālos dabas apstākļos ir aizrāvusi mazos anceniekus, kuru dzīvesvieta atrodas tālu no citām novada apdzīvotām vietām. Tomēr komanda ir nobažījusies, vai mežacūku populācijas samazināšana arī nākamgad ļaus no medniekiem saņemt loka šaušanai nepieciešamos atribūtus.

Ance ir Latvijā visretāk apdzīvotā vieta, apgalvo Reinis Pižiks, kas atteicies no baņķiera karjeras Rīgā un atgriezies dzimtajās mājās Ventspils novadā. Loka šaušanas treniņu laukums ir pašu rokām veidots. Lai sarūpētu visiem zēniem atbilstoša lieluma lokus, uzrakstījis projektu un saņēmis ES līdzfinansējumu  trenniņlaukuma izveidei sava tēva mājās.

"Projekts bija caur Dundagas biznesa asociāciju, bija diezgan viegls, jo tas bija diezgan maziņš un vienkāršs. Bija jāuzraksta, ko es vēlos. Mūsu gadījumā tie bija loki un mērķi," par interesanto nodarbošanos pastāstīja loka šaušanas treneris Reinis Pižiks.

Šonedēļ Ances puikas aizvada savu pēdējo sezonas loka šaušanas nodarbību. Viņi atgriezīsies pavasarī, pastiepušies garāki un tad tiks piemēroti pavisam cita izmēra loki.

Lai arī šī paaudze vairs neskatās filmas par Robinu Hudu, orientēšanās meža takās, mērķu taisīšana un komandas disciplīna mazajiem anceniekiem ļoti patīk.

''Šī ir plaušu zona, un nupat viens cilvēks trāpīja!" rāda loka šāvējs Krists Tinte.

Reinis Pižiks ir ļoti nobažījies, ka pēc Āfrikas cūku mēra radīto drošības pasākumu realizēšanas ir pārtrūkusi sadarbība ar medniekiem. Mežacūku ādas ir nepieciešamas, bet tās nedrīkst pārvadāt: ''Šī ir mažacūkas āda un mēs to iepērkam no Latvijas medniekiem. Saistībā ar Āfrikas mēri mēs nevaram šīs ādas pārvadāt.''

Igaunijā ar loku var medīt, bet Latvijā ar loku var šaut tikai sporta nolūkos. Un, lai arī tikai sportam, cūkādas nākamgad varētu aptrūkties ieviestās karantīnas ierobežojumu rezultātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt