Pēcpusdiena

Tiesnešu ētikas konferencē uzmanība pievērsta ētikas jautājumiem

Pēcpusdiena

Laikraksts: "Brexit" gadījumā no Lielbritānijas varētu izraidīt trīs miljonus ES pilsoņu

Justs iekļuvis Eirovīzijas finālā

Aminata: Gribētos, lai Justs Eirovīzijā iekļūst labāko desmitniekā

Latvijas pārstāvja Justa Eirovīzijas dziesmas "Heartbeat" autore atzīst, ka gribētos, lai dziesma iekļūst labāko desmitniekā konkursa finālā. Savukārt Valters Frīdenbergs uzskata, ka labāko desmitnieks ir latiņa, kura būtu sev jāuzliek.

Dziesmas autore Aminata Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" norāda, ka Justs kļuvis daudz drošāks uz skatuves un no viņa sākusi plūst tā enerģija, kas nepieciešama uzstāšanās laikā.

Pēcpusdiena: Aminata par Eirovīzijas konkursu un Justu

  “Manuprāt, ir liela izaugsme vērojama,” uzsver Aminata, skaidrojot, ka izaugsme jūtama gan vokālajā, gan skatuviskās izturēšanās ziņā, tomēr, iespējams, Justam nevis jācenšas, bet vairāk pašam jāizbauda.  

  Pirmais, ko citi pamana, ir Justa vokāls, stāsta Aminata. Pēc viņas domām, arī Justa priekšnesuma vizuālais risinājums un gaismas atšķiras.

  “Latvijas delegācijas komanda, manuprāt, labi pastrādāja,” saka Aminata, atzīstot, ka gribētos, lai dziesma finālā iekļūst labāko desmitniekā.

  Pēcpusdiena: Guntars Račs par Eiroviziju un Justu

   Latvijas Nacionālās atlases žūrijas pārstāvis Guntars Račs piekrīt Aminatai, runājot par Justa dziedāšanas kvalitāti.

   “Justs ir vairāk sācis apgūt skatuvi un nestāv uz vietas, viņš ir atbrīvojies un kustas,” saka Račs.

   Račs piekrīt, ka Justa priekšnesuma vizuālais risinājums, salīdzinot ar citiem, nav tik izteiksmīgs.  Pēc Justa uzstāšanās pusfinālā Račs runājis ar Maestro Raimondu Paulu, kurš esot teicis, ka Justam lāča pakalpojumu izdarīja atklāšanas priekšnesums, kas bija pirms viņa iznāciena.

   Račs uzskata, ka Eirovīzijā vairs “neiet cauri” lēti joki un ārkārtīgi pārsātināti specefekti.

   “Pats galvenais ir dziesma,” uzsver Račs. “Un paldies Dievam, ka Aminata Justam ir dāvinājusi šo dziesmu, kas pati par sevi ir vienkārši laba dziesma, kas viņam piestāv un kas ir moderna un konkurētspējīga. Tas ir pamatu pamats. Ja viņš neko nedarītu, ja viņš izskatītos briesmīgi, tā dziesma vienalga darītu savu. Plus viņam patiešām ir ļoti spēcīgs vokāls, par kuru es biju satraukts, jo esmu redzējis un piedzīvojis, kā satraukums faktiski izmaina balss tembru un saspiež balss saites, bet es to nemanīju. Attieksme bija pareiza. Dziesma skanēja pārliecinoši.”

   Pēcpusdiena: Valters Frīdenbergs par Eirovīziju un Justu

    Savukārt Valters Frīdenbergs atzīmē, ka Justs aug nevis pa dienām, bet pa stundām. Salīdzinot Justa uzstāšanos ģenerālmēģinājumā bez skatītājiem un pašā pusfinālā, Frīdenbergs uzsver, ka Justs visu esot izlabojis.

    Pēcpusdiena: telefonintervija ar Justu

     “Šādos ģenerālmēģinājumos, kuros nav skatītāju, ir diezgan grūti atbrīvoties, jo tu nespēj iegūt to enerģiju, kas virmo gaisā, un uzkrāt to priekšnesuma laikā,” skaidro pats Justs. “Bet tajā brīdī, kad ir daudz cilvēku, ir vieglāk paust emocijas.”

     Justs stāsta, ka uz vietas Eirovīzijā ir izteikti daudz pozitīvu atsauksmju par viņa priekšnesumu, tāpēc nebūtu pareizi kaut ko mainīt vai labot.

     No citiem Eirovīzijas dalībniekiem kā savu un delegācijas favorīti Justs izceļ Ukrainas pārstāvi. Justam pašam patīkot Ungārijas, Zviedrijas un Austrālijas pārstāvji.

     Savukārt Frīdenbergs izceļ Nīderlandes, Čehijas un Austrijas dalībniekus Eirovīzijā. Pēc viņa domām, Latvijai jāsprauž latiņa – tikšana labāko desmitniekā.

     Jau vēstīts, ka Latvijas pārstāvis Justs Eirovīzijas finālā uzstāsies kā 20.

     Kļūda rakstā?

     Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

     Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

     Izklaide
     Kultūra
     Jaunākie
     Interesanti