Aminata Eirovīzijas finālā uzstāsies deviņpadsmitā

Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā sestdien, 23. maijā, Latvijas pārstāve Aminata kāps uz skatuves kā deviņpadsmitā dalībniece.

Naktī uz piektdienu pēc konkursa otrā pusfināla preses konferences izlozēta kārtība, kādā 27 valstu dalībnieki uzstāsies lielajā finālā. Latvijai ielozēts 19. kārtas numurs. Pirms Aminatas uzstāsies Polijas pārstāve, bet pēc – Rumānija.

"Darbs turpinās," - tā uzreiz pēc Eirovīzijas dziesmu konkursa otrā pusfināla rezultātu paziņošanas teica gan Latvijas pārstāve Eirovīzijā Aminata, gan arī Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska.

"Ja mūsu mērķis būtu tikai iekļūt finālā, tad mēs varētu atslābt un svinēt iekļūšanu finālā. Taču mēs gribam arī dabūt labu vietu finālā, tāpēc darbs turpinās," - tā Kaminska pēc pusfināla.

Interese par Aminatu no žurnālistu puses ir liela. Arī citi mākslinieki sveic Aminatu un vēl veiksmi finālā.

Polijas dziedātāja Monika sarunā ar lsm.lv izteica komplimentus Aminatai un teica, ka Polijas delegācijas vidū Aminatas dziesma "Love injected" ir pirmajā vietā.

Piektdien notiks divi ģenerālmēģinājumi, turklāt mēģinājums vakarā būs ļoti svarīgs - to skatīsies 40 valstu ekspertu žūrija un balsos. Viņu rezultāti veidos 50 procentus no  rezultāta.

Eirovīzijas dziesmu konkursa lielo finālu 23.maijā varēs vērot tiešraidē Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā un septītajā kanālā, kā arī LTV mājaslapā. Savukārt Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" līdz 24.maijam vairākas reizes dienā ēterā sazvanīsies ar grupas "Transleiteris" mūziķiem Edžu Ķaukuli un Lauri Mihailovu, kuri stāstīs par notiekošo Eirovīzijā.

Sakarā ar Aminatas iekļūšanu konkursa finālā mainīta LTV1 programma. 23. maijā plkst. 21.30 būs tiešraide no LTV studijas "Turam īkšķus!", pēc kuras plkst. 22 sāksies Eirovīzijas konkursa fināla translācija.

Dalībnieku kārtība finālā:

 1. Slovēnija
 2. Francija
 3. Izraēla
 4. Igaunija
 5. Apvienotā Karaliste
 6. Armēnija
 7. Lietuva
 8. Serbija
 9. Norvēģija
 10. Zviedrija
 11. Kipra
 12. Austrālija
 13. Beļģija
 14. Austrija
 15. Grieķija
 16. Melnkalne
 17. Vācija
 18. Polija
 19. Latvija
 20. Rumānija
 21. Spānija
 22. Ungārija
 23. Gruzija
 24. Azerbaidžāna
 25. Krievija
 26. Albānija
 27. Itālija

Kā iepriekš jau vēstīts, Aminata ar dziesmu "Love Injected" pēc sešiem Latvijai neveiksmīgiem gadiem beidzot ievedusi valsti Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Saistītie raksti
2 komentāri
doremi
prieks arī par to ,ka Aminata saprot ,ko nozīmē ballīte pirms uzstāšānās ....malacīte
s
pārlasiet taču savus rakstus, pirms publicējiet - tik daudz kļūdu
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti