Alsungā «Muzeju nakts» rāmā noskaņā ar durvīm

Rāmu noskaņu šogad "Muzeju naktī" piedāvās Alsunga. Tur atvērsies rītausmas un žēlsirdības durvis, durvis uz debesīm un vēl citas, kas ne tikai pirms tam apgleznotas, bet arī restaurētas. "Muzeju naktī" varēs ielūkoties Sv. Miķeļa Alsungas katoļu baznīcā, Alsungas viduslaiku pilī un doties pastaigā pa gleznaino Alsungu.

Tikšanās ar "Muzeju nakts" rīkotājiem Alsungā mums norunāta mācītāja mājā. Tur mūs sagaida priesteris Gatis Mārtiņš Bezdelīga un viņa gleznas. Tikšanās vieta nav nejauša, jo baznīca ne tikai aktīvi iesaistās suitu dzīvē, arī pats mācītājs glezno un aicina apskatīt žēlsirdības durvis, kuras viņš apgleznojis un novietojis Sv. Miķeļa Alsungas katoļu baznīcā.

„Pāvests Francisks šo gadu ir pasludinājis par žēlsirdības gadu," saka priesteris. "Tā tas notiek katru gadu, kad tas tiek veltīts kādai aktuālai problēmai pasaulē. Šodien tā ir žēlsirdība pret cilvēkiem savā starpā un atklāt arī Dieva žēlsirdību.”

Tikmēr no restaurācijas Alsungas viduslaiku pilī ir atgriezušās 18. gadsimta baroka vienviru durvis. Savukārt tās durvis, kas apgleznotas un atklāsies skatam "Muzeju naktī" Alsungā, nāk no vietējo iedzīvotāju mājām, stāsta muzeja vadītāja Inga Bredovska.

„Ir 20.gadsimta sākuma ēku durvis, kas pēc remontiem izņemtas un vairs nebija nepieciešamas, bet mūsu projektā tās piedzīvo otru dzīvi un stāsta par ēkām, no kurienes tās nākušas. Durvis apgleznoja vietējie jaunieši, mākslas skolu audzēkņi  un citi interesenti. Mums ir arī īpašas durvis no seriāla „Māja pie ezera” mājām,” atklāj Bredovska.

Daļa no durvīm jau izliktas apskatei. Piemēram, saullēkta durvis, caur kurām var vērot rītausmu un lūkoties uz gleznaino Alsungas ainavu, ziedošās ābelēm un zilajām neaizmirstulītēm.

„Tā bija mācītāja ideja, ka vienas ir saullēkta durvis," saka muzeja vadītāja.

Mācītājs papildina, ka otras ir grēka durvis, un smejas, tā ir kā instalācija, ko grēks izdara ar cilvēku.

Durvju koncepcija vienlaikus kļūs par aktuālu tēmu arī visai tūrisma sezonai, turpina muzeja vadītāja. Pagaidām Alsungā tiks izceltas 17 durvis. 

„Tas nenozīmē, ka durvju nevarētu būt vairāk. Ja nu kāds noskatās, ka pie viņa mājas vai darba vietas ir, ko teikt un ko rādīt, tad var tās apgleznot vai kādi citādi rotāt. Durvis paredzēts turēt līdz pat Miķeļdienas svētkiem. Esam atvērti,” norāda Bredovska.

"Muzeju nakts" Alsungā atšķirsies no citām ar savu lauku mieru un klusumu, piedāvājot apmeklētājiem rāmu noskaņu.

„Mazliet jau drīkst pastāstīt. Mums būs ezera durvis - izgaismotas durvis, ko naktī varēs vērot un varēs filozofēt, būs durvis uz debesīm, būs jāuzkāpj kalnā, jo arī ticība ir tāds kalns, kurā kāpjam, augšā debesis. Viss skatāms no visām pusēm,” muzeja vadītāja stāsta, ka visas durvis, arī tās, kas ezerā, varēs Alsungā apskatīt visu tūrisma sezonu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt