Aleksandrs Vasiļjevs pirmo reizi izrāda kūrorta modes kolekciju

Pasaules pirmizrādi Liepājā piedzīvo Aleksandra Vasiļjeva veidotā kūrorta modes kolekcija. Izstādi „Kūrorts. Mode. Liepāja.” iespējams aplūkot Liepājas muzejā. Savukārt 14.maijā plkst. 16 pasaules slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs ikvienu interesentu aicina uz Liepājas Latviešu biedrības namu, kur notiks viņa lekcija „Kūrorta mode 100 gados”.

„Šo kolekciju esmu veidojis aptuveni 40 gadus. Viss šis rezultāts tagad redzams Liepājas muzejā. Te ir apskatāmi 73 modeļi un 500 aksesuāri," stāsta Vasiļjevs. "Tā ir pasaules pirmizrāde manai kolekcijai – kūrorts un mode. Izstāde nav veltīta tikai modei Liepājā, tā ir veltīta kūrorta modei kā tādai, tāpēc ir daudz modeļu no Itālijas, Francijas un Amerikas. Te ir tādi tērpi, ko Liepājā varbūt pat nenēsāja, īpaši padomju laikā. Tas viss kopā rada ļoti interesantu skatu.”

Aleksandrs Vasiļjevs uz Liepāju atlidojis no Parīzes. Vēl pirms izstādes atklāšanas viņš pievērš uzmanību katrai detaļai un tam darbam, ko paveikusi viņa radošā komanda, lai ietērptu manekenus krāšņos tērpos. Speciāli izstādei Liepājas muzejā viņš iepircis tērpus un aksesuārus Eiropas izsoļu namos.

„Kūrorts, pirmkārt, tā ir seksualitāte, jo kūrortā cilvēki iepazīstas. Parasti uz kūrortu nebrauc visa ģimene, bet viens pats. Tā ir labākā iespēja iepazīties. Pludmale nozīmē atkailināšanos. Mēs pludmalē redzam sieviešu un vīriešu ķermeņa formas, tāpēc kūrorta modei ir raksturīga tieši seksualitāte. Pludmalē var sev izvēlēties sievu, vīru vai mīļāko. Daudzas sievietes sapņo par kūrorta romānu,” skaidro Vasiļjevs.

Sievietes vēlas parādīt savas rotas, lietussardziņus, savu ķermeni, uzsver Aleksandrs Vasiļjevs. Viņa kolekciju, kur redzami tērpi un aksesuāri no 19. gs. vidus līdz pat padomju laikiem, arī peldkostīmi, papildina Liepājas muzeja krājuma priekšmeti un fotogrāfijas, kas raksturo Liepājas kūrorta vēsturi, stāsta Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

„Mums ir daudz palīdzējuši vēl citi kolekcionāri. Mēs tā esam mēģinājuši izstādē iepūst Liepājas vēstures elpu, iezīmējot Liepājas kūrorta tradīcijas. Mērķis ir stāstīt par lietām, kuras vērts atdzīvināt nākotnē,” norāda Kārkla.

 „Kūrots. Mode. Liepāja.”  ir jau otrā Aleksandra Vasiļjeva izstāde Liepājas muzejā. Pirms tam Rīgā un Liepājā bija iespēja aplūkot viņa jūgendstila modes kolekciju.

Izstāde muzejā būs skatāma visu vasaru – līdz pat  28. augustam.

Aleksandrs Vasiļjevs dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā pazīstamu teātra mākslinieku ģimenē, 1982. gadā viņš pārcēlās uz Parīzi. 25 pasaules valstīs A. Vasiļjevs radījis vairāk nekā 100 dekorācijas vadošo teātru baletiem un operām, kā arī daudziem pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām.

Ar viņu ir sadarbojušies "Théâtre du Rond-Point", teātri "Le Lucernaire" un "Cartoucherie", Bastīlijas operas studija Parīzē, Avinjonas festivāls, "Ballet du Nord", Jaunais Francijas balets, Versaļas Karaliskā opera, Nacionālais teātris Londonā, Skotijas balets Glāzgovā, Flandrijas Karaliskais balets, Oija Masako balets Osakā, Asami Maki balets Tokijā, Nevadas balets, Santjago Operas un baleta teātris, kā arī daudzi citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti