Akcija «Bohēmas vietas Rīgā» aicina ieskatīties 20.gadsimta bohēmas dzīvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 9 mēnešiem.

Aleksandrs Čaks, Jānis Akuraters, Emīls Dārziņš arī Andrejs Upītis un citi 20. gadsimta sākuma inteliģences pārstāvji arī dzīvojuši bohēmā: baudījuši vīnu krodziņos un pagrabiņos, kā arī māju labiekārtotos salonos. Šodien no viena muzeja uz otru apmeklētāji aicināti pievienoties stāstam "Bohēmas vietas Rīgā", kur dzirdēs leģendas par bohēmu pirms 100 gadiem.

Ja tas būtu karsts vasaras laiks, pirms 100 gadiem no greznās un tumšās viesistabas, ko grezno koka lustras, portreti, kā arī klavieres, viesi tiktu aicināti uz verandu - tā stāsta Jāņa Akuratera muzeja speciāliste Maira Valtere. Muzejs atrodas Pārdaugavā aiz Uzvaras parka, nelielā kalniņā. To ieskauj zāliens, un ēkā rakstnieks dzīvojis sava mūža nogalē.

Tomēr iespējams, ka viesi tiktu aicināti uz otro stāvu, kur atrodas salons ar gaišām, apzeltītām mēbelēm. Šajā ēkā viesojušies arī rakstnieks Kārlis Skalbe, profesors Kārlis Krūze un arī Emīls Dārziņš.

Maira Valtere stāsta - ir leģendas, kuras stāstīja tie, kas paši tajās piedalījās. Tāpat arī ir saglabājušās anekdotes un dienasgrāmatas.

"Bohēmas vietas Rīgā" kā ceļojums vedīs no Aleksandra Čaka muzeja uz Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja un Andreja Upīša memoriālu. Plānota arī pastaiga ar nosaukumu "Senās kafejnīcas un krodziņi". Bet noslēgums būs Jāņa Akuratera muzejā, kur bohēmiskos ceļotājus sagaidīs pats autors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti