4. studija

Kad no Rīgas ielām pazudīs zīme - "Uzmanību! Lietus laikā applūst!"?

4. studija

Ko šogad sola debesis: astronomu un astrologu viedoklis

Iepazīšanās internetā: laimes meklējumi vai intīmpakalpojumi?

Aicina piesardzīgi iepazīties internetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku iepazīstas internetā, tāpēc, tuvojoties Valentīndienai, nepieciešams šajā  jomā ievērot drošības prasības, vēsta "Digitālā drošības alianse", kura ir 2016.gadā dibināta biedrība, kas apvieno valsts institūcijas, nevalstisko sektoru un uzņēmumus ar mērķi izglītot sabiedrību un uzņēmējus par digitālās drošības jautājumiem, lai veicinātu pārdomātu rīcību digitālajā vidē un stiprinātu sabiedrības un valsts digitālo drošību. 

Uzsākot komunikāciju ar nepazīstamu cilvēku internetā, sākotnēji nevajadzētu atklāt par sevi sensitīvu informāciju, piemēram, dzīves vietas adresi vai darbavietas nosaukumu. Tāpat nepieciešams izvairīties no privāta rakstura fotogrāfiju nosūtīšanas – tas jāpatur prātā ne tikai iepazīšanās sākuma posmā, bet arī turpmākā komunikācijā.

Turpinot saziņu, jācenšas noskaidrot, vai konkrētā persona ir tiešām tā par ko uzdodas virtuālajā vidē. Tāpat būtu vērtīgi apvaicāties, vai personas ievietotās fotogrāfijas tik tiešām ir paša sarunu biedra, kā arī vai tās nav ar 10 vai vairāk gadu noilgumu.

Uzzinot jaunā virtuālā drauga vai draudzenes vārdu un uzvārdu, der sameklēt internetā par konkrēto personu visu pieejamo informāciju. Tādējādi var izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, piemēram, noskaidrojot, vai jaunā simpātija nav iesaistīta kādā tiesvedībā vai alimentu nemaksāšanas procesā.

Noderīgi ir apskatīties virtuālā drauga vai draudzenes ierakstus sociālajos tīklos un ievietot fotogrāfijas – tās bieži vien pasaka daudz vairāk nekā rakstītais. Piemēram, ja jaunais virtuālais draugs raksta, ka ir aizrāvies ar mākslu un kultūru, bet bildes ievietotas tikai no ballītēm, var izrādīties, ka “mākslu” jaunais draugs uztver citādāk.

Nav jāpiekrīt satikties ar iepazīto draugu vai draudzeni pēc pirmajām pāris vēstulēm. Ja otrs cilvēks nevēlas veltīt laiku un atbildēt uz jautājumiem elektroniskajā vidē, bet grib tikties tikai klātienē, no tā var atteikties un komunikāciju neturpināt.

Nevajadzētu baidieties jau sākumā noskaidrot sev svarīgos jautājumus par otru cilvēku, piemēram, par hobijiem, kaitīgajiem ieradumiem, bērniem.

Pirmajā satikšanās reizē ārpus interneta vēlams izvēlieties vietu, kur ir daudz cilvēku. Nevajadzētu sarunāt tikšanos nomaļās vietās vai vienatnē doties pastaigā pa mežu. Pirms doties uz pirmo randiņu, vajadzētu informēt par to vismaz vēl vienu personu, draudzeni vai draugu.

Uzsākot attiecības ar tikko iepazītu draugu vai draudzeni, nav jāsteidzas uzreiz par to informēt draugus sociālajos tīklos, vai veidot vienotu profilu - ja būs lemts palikt kopā, to visu paspēs izdarīt.

Tieši tāpat svarīgi atcerēties, ka pat situācijās, kad savstarpējā uzticēšanās šķiet bezgalīga, nevajag nodot otram cilvēkam piekļuves informāciju sociālajiem vai bankas kontiem. Kā liecina uzņēmēju pieredze, problēmas, visbiežāk sagādā tieši paziņas un tuvinieki, nevis svešinieki.

Protams, sazinoties ar cilvēkiem no citām valstīm, ir jāievēro tās pašas minimālās drošības piesardzības prasības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti