Rīta Panorāma

Sizets Uzņem filmu «Puika ar suni»

Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Ziedošanas punktus nevajadzētu uztvert par vietu, kur atbrīvoties no nevajadzīgām lietām

Ja cilvēks nolēmis ziedot kādas lietas labdarībai, visbiežāk tas ir apģērbs un elektroierīces, jāvēršas labdarības organizācijās. Tomēr ziedošanas punktus nevajadzētu uztvert par vietu, kur atbrīvoties no sev nevajadzīgām lietām.

Iespēju ziedot tiešām netrūkst. Tomēr, lai ziedojums sasniegtu tos, kam tas visvairāk nepieciešamas, vērts ievērot dažās pamatlietas.

„Ja jums internetā kāds vienkārši atsūta savu kontu un saka, ka pēdējā stundiņa ir klāt, ja nepalīdzēsiet, ir jāmirst, un jūs šos cilvēku nepazīstat, tad es tā neieteiktu atsaukties, jo mēs zinām, ka visās jomās, arī labdarības jomās, cilvēki dažkārt mēdz izmantot citu cilvēku labās īpašības,” skaidroja “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Visprātīgāk būtu vērsties labdarības organizācijās, kas kalpo par tiltu starp palīdzības sniedzēju un saņēmēju.

„Valsts ieņēmumu dienests (VID) tām organizācijām, kas darbojas sabiedrības labā, piešķir sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Tas nozīmē, ka ir īpaša kontrole pār šīm organizācijām, katru gadu VID izvērtē viņu darbību un lemj pagarināt vai nepagarināt šo statusu. Ziedotājam ir tiesības atprasīt ziedojumu atpakaļ no organizācijas, ja viņš redz, ka tas nav izmantots mērķim,” stāstīja Dimanta.

Latvijā darbojas virkne organizāciju, kas pieņem un pēc tam trūcīgajiem izdala pārtikas produktus, mēbeles, elektroiekārtas un, protams, arī apģērbus. Latvijas Televīzijas raidījums „Rīta Panorāma” viesojās Latvijas Sarkanā Krusta humānās palīdzības pieņemšanas punktā Rīgā, Burtnieku ielā 37.

„Latvija ir valsts, kurā dzīvo dāsni un ļoti labsirdīgi cilvēki, jo ziedo daudz un labas mantas.

Nes bērnu drēbes, pēc kā ir liels pieprasījums, ziemā mums vairāk ir pieprasījums pēc ziemas drēbēm, vasarā pēc vasaras drēbēm. Mēs esam ļoti pateicīgi, ja mums ziedo ratiņus, jo tā ir tā lieta, kas ir ļoti nepieciešama,” uzsvēra Latvijas Sarkanā Krusta darbiniece Kristīne Besedina.

Tomēr ziedošanas punktus nevajadzētu uztvert par vietu, kur atbrīvoties no sev nevajadzīgām lietām.

 „Ja tās būtu drēbes, ko cilvēki vēlas ziedot, tad tām būtu jābūt tīrām, nesaplēstām. Ja tā ir sadzīves tehnika, tad tai būtu jādarbojas,” norādīja Latvijas Sarkanā krusta sociālā darba virsniece Velta Udarska.

Ar labdarības organizāciju sarakstu, kur iespējams ziedot kādam nevajadzīgās, bet citiem tik ļoti nepieciešamās mantas, var iepazīties mājas lapā ziedot.lv. Pirms ziedojuma veikšanas ieteicams ar pieņemšanas punktiem sazināties un vienoties par piegādes laiku.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti