Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Katrīnu Gupalo

Mājokļa drošība vasarā

Zādzību riska mazināšana: Suns un apgaismojums naktī ap māju

Vasara ir laiks, kad daudzi iedzīvotāji dodas atpūsties uz savām vasarnīcām. Tas ir brīdis, kad nesnauž arī zagļi, jo dzīvokļi paliek tukši un neviena nepieskatīti. Savukārt vasarnīcās tiek glabātas tādas vērtīgas lietas kā zālēs pļāvēji, trimmeri un citas.

Policijas statistika neliecina, ka vasarā pieaugtu zādzību skaits, tomēr mainās tas, ko un no kurienes dažādas lietas tiek nozagtas. Vasarā garnadži iecienījuši privātmāju un vasarnīcu teritorijas. Dārza tehnika, arī velosipēdi ir viegli aiznesamas un ātri pārdodamas lietas.

"Tas, ko mēs ieteiktu: zāles pļāvējus vai citas mantas, kuras vasarā nepieciešams ikdienā lietot, tomēr ievest šķūnītī, lai cik arī tas stingri vai slikti slēgtos ciet. Daudzas no zādzībām ir iespēju zādzības. Zaglis ir gājis garām, ieraudzījis un paņēmis. Viņam nav bijis pat nepieciešams kaut ko uzlauzt, gatavoties. Viņš vienkārši izmanto situāciju, kad mēs esam atstājuši uz dažām minūtēm savu īpašumu nepieskatītu," teica Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Ideāli, ja šķūnītis tāpat kā māja ir aprīkots ar signalizāciju. Turklāt jābūt iespējai signalizāciju ieslēgt pa zonām, lai nav tā, ka naktī mājās signalizācija ir izslēgta un arī šķūnīti tā nedarbojas. "Zagļi ir diezgan drosmīgi, nevajadzētu naivi cerēt, ka viņi no jums baidās. Ir gadījumi, kad ģimene pirmajā stāvā pusdieno, zaglis otro stāvu tikmēr iztīra no vērtīgajām lietām," teica “If Apdrošināšana” privātpersonu īpašuma apdrošināšanas produktu vadītājs Endijs Melecis. Savukārt “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Vējiņa stāstīja, ka, noslēdzot līgumus ar apsardzes firmām, jāpievērš uzmanība līguma nosacījumiem - cik ilgā laikā apsardzes firmas darbiniekiem ir jāierodas objektā. "Esam saskārušies ar tādiem gadījumiem, kad līgumā nav atrunāts konkrēts laiks," atzina Vējiņa.

Eksperti atzīst, ka suns un apgaismojums naktī ap māju un dārzā ir labi līdzekļi zādzību riska mazināšanai. Atslēgas podiņos pie mājas vai zem paklāja, vai palodzes nav gudrs risinājums. Vasarā īpaša uzmanība jāpievērš arī drošībai dzīvokļos. Lielākā daļa zādzību notiek no ēku augšējiem stāviem. "Tas, ko mēs ieteiktu dzīvokļu īpašniekiem, ja viņi dodas ilgstoši projām, neatstāt savu logus atvērtus vēdināšanas režīmā, izvērtēt, cik viegli pa ēkas ārsienu viņa dzīvoklī var tikt iekšā, sevišķi, ja ēkai ir balkoni vai lodžijas, kad viegli var uzkāpt augšā," tā Rinkevics.

Ja ēkas kāpņutelpa ir aprīkota ar drošības kodu, tad durvis vajadzētu turēt ciet, nevis atvērt ar domu, ka, kāpņutelpai taču ir jāvēdinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt