Dienas ziņas

VUGD: ledus izturība ir pieckārt samazinājusies

Dienas ziņas

Mazajiem ražotājiem māca pārdot produkciju

Viļānu novada jaunieši apgūst arodu

Viļānu novadā jaunieši bezdarbnieki projektā «Proti un dari» apgūst arodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan Latgalē ir lielākais bezdarba līmenis valstī ar 18,5%, daudzi uzņēmēji atzīst – trūkst kvalificēta darba spēka. Projektā “Proti un dari” Viļānu novadā jaunieši vecuma grupā no 15 līdz 29 gadiem, kas nestrādā un nemācās, aicināti apgūt jaunas iemaņas.

19 gadus vecā Nadežda no Viļānu novada līdz šim nebija izlēmusi, ko vēlētos darīt pēc skolas beigšanas. Tāpēc neuzsāka mācības kādā no izglītības iestādēm.  Rosinot jauniešus attīstīt prasmes, iegūt izglītību vai iesaistīties darba tirgū, Viļānu novadā tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts “Proti un dari”. Tā ietvaros jauniete apgūst manikīra speciālista arodu.

„Tas nav vēl pārāk liels vecums, lai domātu, ka man nav profesijas, es nekur nemācos. Es jau sen gribēju nodarboties ar manikīru,” uzsvēra projekta “Proti un dari” dalībniece Nadežda Zeilāne.

Sākotnēji likās, ka novadā ir maz jauniešu, kas atbilstu projekta mērķa grupai, tas ir, personas vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kas nedz strādā, vai apgūst kādu arodu, nedz arī izglītojas, bet šobrīd projektā ir iesaistījušies jau padsmit jaunieši. Un ir izveidojusies rinda.

„Liktenis ir bijis visdažādākais. Citam pavisam agras jaunības problēmas, ģimenes problēmas, ka jaunietis nevarēja iegūt izglītību un iesaistīties darbā. Jaunietēm arī tas, ka meitenes ļoti agri tiek pie bērniņa,” par situāciju stāsta programmas “Proti un dari” vadītāja Viļānu novadā Ilga Morozova.

Līdz šim lielākā interese izrādīta par autovadītāja apliecības iegūšanu un specializēšanos skaistumkopšanā.

Lai gan Nadežda nagu kopšanu apgūst tikai mēnesi, pasniedzēja atzinīgi novērtē viņas veikumu.

„Es viņu jau droši varu atstāt ar klienti un es nebaidos, ka tur kaut kas nebūtu kārtībā. Pirmkārt, tas ir gan finansiāli vieglāk. Mūsu pilsētā nav tādu kursu. Tas nozīmē, ka meitenei būtu jābrauc uz citu pilsētu mācīties,” uzskata  skaistumkopšanas speciāliste un mentore Marta Leice.

Projekta ietvaros jauniete tika nodrošināta ar manikīra sākuma komplektu, lai patstāvīgi varētu attīstīt savas prasmes. Viņa ir ambicioza un nākotnē vēlētos izveidot pati savu skaistumkopšanas salonu. Tomēr daudziem projekta dalībniekiem ir problēmas ar pašapziņu.

Lieti palīdz psihologa un citu speciālistu konsultācijas, kā arī dažādu kultūras pasākumu apmeklēšana, emocionāli izglītojot jauniešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti