4. studija

Temperatūras rekordi: kāpēc sinoptiķu mērījumi atšķiras no mūsējiem?

4. studija

Aleja Kocēnos apdraud gājējus

«Vecpuišu» un «vecmeitu» ballītes: kaitinošas vai jautras?

Vecrīgā trakākās vecpuišu un vecmeitu ballītes parasti sarīko ārzemnieki

Lai arī ārzemnieku – vecpuišu un vecmeitu ballīšu svinētāju – skaits Vecrīgā pēdējos gados sarucis, tomēr tieši viņi nereti aizvien sarīko vistrakākos un visskaļākos jandāliņus, novērojusi policija un bārmeņi.

„Vecpuišu un vecmeitu ballītes Rīgas pilsētā jau tendenciozi kļūst mazākas. Pirms gadiem diviem, trim šāda lieta bija ļoti populāra ārzemju pilsoņu starpā. Viņi šeit brauca bieži, izklaidējās, bet uz šo brīdi situācija ir mazinājusies,” novērojis Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Deins Millers.

„Atnāk 20 čaļi. Labi, viņi atstāj daudz naudas, jo viņi ir 20, bet „bardaks”, kādu viņi atstāj (..),” galvu skeptiski nogroza bārmenis Rimants Iržikēvičs.

„Viņi ārdās, bļauj, plēš glāzes. Citreiz ir tā, ka viņi dzer, kož, kož, un tad viņi lauž ceļa zīmes, visu, kas nav piesiets. Plus vēl bikses velk nost, rāda plikas pakaļas. Ārdās. Viņiem nekas nav svēts, viņi ir atbraukuši atvaļinājumā uz vecpuišu balli,” ārzemju vecpuišu ballīšu apmeklētājus raksturo Iržikēvičs.

Arī Millers apstiprina, ka bez alkohola šādi pasākumi nenotiek.

„Tā ir primārā lieta. Viņi aiziet uz bāru, iemalko dzērienus un domā dažādas izklaides. Tās mēdz būt ļoti dažādas. No mūsu viedokļa daudzas nav ētiskas – piemēram, viņi sader, ka izskries cauri kaili Vecrīgai,” stāsta Millers.

Ir vēl arī sliktāki gadījumi, kad notiek huligāniska veida darbības, piemēram, kautiņi, uzlec uz kaut kāda transporta līdzekļa vai galda. „Pārsvarā viņiem ir vienādas tās „maikas”, bet citreiz viņi ir pārģērbušies banānu tērpos vai suņu, vai ietērpuši to vecpuisi kleitā. Nav tas labākais skats. Bet viņiem jau vienalga,” saka Millers.

Tomēr arī sievietes ir ne mazāk trakulīgas.

Mazāk policijas redzeslokā nonāk vietējie ballētāji.

„Laiks, kad visi gāja uz Vecrīgu un mēģināja kaut ko pārdot vai iesaistīt garāmgājējus, ir norietējis,” stāsta ligavam.lv redaktore Liene Pālena. „Ir meitenes, kas to vēlas un, ja viņas to vēlas, tas ir forši. Bet tagad meitenes vairāk domā, ko konkrētā līgava vēlas. Tad ir tā jaunā tendence, ka gan puiši, gan meitenes brauc, piemēram, kopīgos ceļojumos. Tā nozīme tai ballītei ir draudzeņu kopā būšana,” paskaidro Pālena.

Vecpuišu baļļu svinēšanas ziņā latviešu Rīgā salīdzinoši nav tik daudz kā ārzemnieku. Viņi izvēlas citus galamērķus, jo Vecrīga viņiem ir ikdienišķa.

„Vecpuišu ballītēs tendences ir tāda, ka lielu lomu ieņem aktivitātes – veikbords vai peintbols, vai lēciens ar gumiju. Pēc tam viņi varbūt aiziet uz Vecrīgu, bet līdz tam mēģina kaut ko izdarīt,” skaidro Pālena.

Līdzīga vecpuišu balle bija Ņikitam Aleksejevam, kurš nesen apprecējās. „Mēs aizbraucām uz Biķernieku trasi: sākumā uz kartingiem. Tas bija nenormāli „kruti”. Es pirmo reizi braucu ar kartingiem. Bija baigi forši. Pēc tam mēs aizbraucām uz šautuvi, kur man draugi iegādājās Rembo paku. Tas bija komplekts ar īstiem ieročiem,” saka Aleksejevs.

Pasākums gan noslēdzās klasiski – pirts, alkohols, mūzika.

Pēdējos gados nereti Latvijas vecpuišu un vecmeitu balles notiek arī ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti