Dienas ziņas

No 1.marta – jauna iepirkumu kārtība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Itāliešu jaunieši praktizējas Valmieras uzņēmumos

Valmierā itāliešu jaunieši gūst jaunas iemaņas vietējos uzņēmumos

Gūt pieredzi, iepazīt Latvijas uzņēmējdarbības vidi un nostiprināt starpkultūru komunikācijas prasmes - ar šādiem mērķiem pirmo darba nedēļu sākuši 14 itāliešu jaunieši, kuri divus mēnešus praktizēsies Valmieras uzņēmumos un organizācijās.

Itāļu praktikantam Umberto šī ir otrā darba diena Valmiermuižas restorāna virtuvē. Viņš ir viens no jauniešiem, kurš izmantoja iespēju pieteikties Itālijas - Latvijas sadarbības projektā, savas karjeras attīstībai.

Lai arī viņam nav iepriekšēju iemaņu kulinārijā, jaunietis cer, ka iegūto pieredzi varēs izmantot arī citās dzīves situācijās.

“Pirmkārt es vēlos iepazīt latviešu kultūru. Ir ļoti interesanti doties uz ārzemēm un iepazīt vienam otru. Kopumā es vēlos iemācīties gatavot un uzzināt, kā strādā virtuvē. Es nezinu vai es to darīšu nākotnē, bet šo iespēju izmantoju, lai papildinātu savas zināšanas,” uzsver praktikants no Itālijas Umberto Bonetta.

Pagaidām Umberto uzticēti vienkāršākie virtuves darbi, un, kā uzsver šefpavārs Dzintars Kristovskis, virtuves hierarhijā jaunie sāk kā trauku mazgātāji, līdz sasniedz jaunu pieredzes pakāpi. Savukārt ārzemju praktikanta iesaiste ļauj saņemt novērtējumu no ārpuses, kā uzlabot darba organizāciju.

“Tas, kā mēs sevi redzam, ir viens, tas, kā to redz cilvēki no malas, tas ir kaut kas cits. Līdz ar to mums ir arī tāds kā objektīvs vērtējums par visām mūsu darbībām,” stāsta Valmiermuižas alus virtuves šefpavārs Dzintars Kristovskis.

Ārvalstu praktikantus novērtē arī uzņēmumā SIA “Valpro”. Šeit mārketinga un pārdošanas departamentā divus mēnešus strādās Stefano, kura uzdevums ir mārketinga un pārdošanas materiālu analīze, kuri paredzēti Itālijas eksporta tirgum. Atšķirībā no citiem šīs programmas jauniešiem, Stefano jau bijusi iepriekšēja pieredze, strādājot starptautiskos uzņēmumos, un šo iespēju saista ar personiskajām vērtībām.

“Šī uzņēmuma vīzija atbilst maniem uzskatiem. Būt inovatīviem, konkurējošiem, būt lepniem par savu produktu un tajā pašā laikā domāt par nākotni. Šīs vērtības atbilst man,” uzskata praktikants no Itālijas Stefano Demaria.

Itāļu sadarbības partneri Latvijā ir Vidzemes plānošanas reģions (VPR), un prakses iespējas Valmieras uzņēmumos viņi piedāvā jau otro reizi, uzsverot, ka izaicinājums ir gan jauniešiem, gan uzņēmējiem savstarpējo zināšanu apmaiņā.

“Es domāju, ka tas ir tiešām liels ieguvums, ja ir pieeja papildus šādam viedoklim ikdienā, un šo divu mēnešu laikā, cerams, ka uzņēmēji un institūcijas tiešām iegūs ļoti daudz priekš sevis,” skaidro VPR sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Rubulis.

Pārējie jaunieši praktizējas tūrisma, mārketinga, ēdināšanas pakalpojumu un sociālo sfēru nozarēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti