Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Itālijā kultūras darbinieki protestē pret ierobežojumiem

Rīta Panorāma

Bolīvijā atbrīvoti divi izglābtie kondori

Darba tiesības pandēmijas laikā. Saslimis bērns

Vai vecāks var saņemt slimības pabalstu, ja bērnam ir Covid-19?

Slimības pabalsts darbiniekam pienākas arī tad, ja sasirdzis ir viņa bērns, norādīja Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa. Tāpat slimības pabalstu var pieprasīt vecāki, kuru bērns saslimis ar Covid-19 un paši kļuvuši par kontaktpersonām.

“Ja ārsts uzskata, ka tiešām ir nepieciešams darba nespējas periods, ir nepieciešams bērnu pieskatīt, kopt, tad tiek izsniegta darba nespējas lapa B, kuras laikā darbiniekam ir attaisnota prombūtne, lai neierastos darba vietā un neveiktu darba pienākumus,” skaidroja Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Aiva Zīrāka skaidroja, ka slimības pabalstu par atvases kopšanu viens no vecākiem var saņemt tad, ja saslimis bērns vecumā līdz 14 gadiem.

“Slimības pabalstu maksā no bērna pirmās saslimšanas dienas līdz 14. slimošanas dienai, ja bērns tiek kopts mājās.

Ja bērns ir ārstējies arī stacionārā, tad slimības pabalstu vecākam piešķir līdz bērna 21. saslimšanas dienai,” paskaidroja Zīrāka.

Ja bērnam ir, piemēram, kaulu lūzums, tad pabalsts pienākas līdz pat trīsdesmitajai dienai. Tā apmērs ir 80 procenti no tā vecāka vidējās algas, kuram izrakstīta slimības lapa. No pabalsta tiek ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Pabalstu var saņemt arī kāds no bērna vecvecākiem.

“Ja šis vecvecāks ir strādājošs (ir darba ņēmējs vai pašnodarbinātais) un ir tāda dzīves nepieciešamība, ka vecvecākam jāpieskata mazais bērniņš, tad, ja ārsts ir vecvecākam izsniedzis darba nespējas lapu par mazbērna pieskatīšanu slimošanas laikā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piešķir slimības pabalstu no bērna pirmās saslimšanas dienas,” skaidroja VSAA pārstāve.

Savukārt gadījumā, ja bērns ir saslimis ar Covid-19, tad vecāki  var saņemt kontaktpersonas statusu un ģimenes ārsts abiem var izrakstīt B slimības lapu, par ko gan tētim, gan mammai pienāksies valsts apmaksāts slimības pabalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt