4. studija

Ziepniekkalnā ap daudzstāvu namiem daudzu hektāru platībā plešas izgāztuve!

4. studija

Vai uz rekonstruētā Salu tilta veidojas jaunas bedres?

Jaunās gājēju pārejas pie tirdzniecības centra «Alfa» gājējiem šķiet bīstamas

Vai jaunās gājēju pārejas pie tirdzniecības centra «Alfa» ir drošas?

Gājējiem jaunās gājēju pārejas pie tirdzniecības centra “Alfa” šķiet bīstamas, bet satiksmes drošības eksperta ieskatā tās ir labākas, nekā bija pirms rekonstrukcijas. Tirdzniecības centrs arī informēja, ka uz šīs gājēju pārējas nav reģistrēts neviens negadījums, kurā būtu iesaistīts gājējs, vēstīja LTV raidījums “4. studija''.

Brigita uzskata, ka jaunizveidotā gājēju pāreja tirdzniecības centra “Alfa” stāvvietā pie galvenās ieejas nav ērta un droša.

Automašīnas plašo gājēju pāreju šķērso divās vietās un abos virzienos, gājējiem šķiet - radot papildu bīstamību, taču tirdzniecības centra “Alfa” pārstāve Ilze Aizsila norāda, ka situācija ir kļuvusi labāka.

“Pirms projekta izstrādes notika satiksmes plūsmas modelēšana, un izvērtēti arī gājēju ceļi, gājēju plūsma. Rezultātā ir izveidots auto stāvlaukums, kur ir samazināts automašīnām stāvvietu skaits, un arī tika paplašināta platība tām zonām, kurās var pārvietoties gājēji,” skaidroja Aizsila.

Par iespējām, kā veidot stāvlaukumu, tikuši uzrunāti vairāki speciālisti, un projekta izstrādātāji esot centušies maksimāli novirzīt automašīnas uz daudzstāvu autostāvvietām, kas atrodas aiz tirdzniecības centra. Tur var novietot 1360 automašīnas.

“Tas, ko mēs redzam, kādas ir izmaiņas pie “Alfas”, jāsaka, ka ir labāk, jo, piemēram, cilvēks līdz savam automobilim var aiziet tā, ka ir daudz mazāk vietu, kur viņa trajektorija krustojas ar automobiļa trajektoriju,” vērtēja drošības eksperts Oskars Irbītis.

Tiesa, varēja izveidot vienvirziena kustību, kas no satiksmes drošības viedokļa ir labāks risinājums.

“Alfa” pārstāve informēja, ka līdz šim nav reģistrēts neviens negadījums, kurā būtu cietis gājējs šajā stāvlaukumā.

“Šis ir drošs gājējiem ceļš un laukums, diemžēl uzņēmums nevar atbildēt par cilvēku godprātību, ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu,” piebilda Ilze Aizsila.

Savukārt Irbītis atgādināja, ka visiem autovadītājiem jāatceras, “ka jebkurā autostāvvietā - vai tur ir gājēju pārejas, vai tur nekas nav - gājējiem ir priekšroka tāpat kā jebkurā dzīvojamajā zonā. Tātad visā šajā teritorijā gājējiem ir priekšroka”.

Tāpat arī - atļautais braukšanas ātrums autostāvvietās ir 20 km/h.

Ja uz šīs gājēju pārejas notiks kādi satiksmes negadījumi, tad tirdzniecības centrs nekavējoties meklēs risinājumus, kā situāciju uzlabot, taču patlaban tādas nepieciešamības neesot.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt