Kā labāk dzīvot

Virszemes digitālās televīzijas signāls mēdz būs slikts arī pilsētā. Kas pie vainas?

Kā labāk dzīvot

Antioksidanti var palīdzēt uzlabot veselību

112 diena: kādos gadījumos jāzvana uz vienoto neatliekamās palīdzības tālruņa numuru

Vai dienesti pēc zvana paši spēj noteikti nelaimes gadījuma vietu? Skaidro VUGD

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Zvanot uz neatliekamās palīdzības tālruni 112, ir ļoti būtiski paziņot precīzu atrašanās vietu, jo dienesti to paši nespēj noteikt, ja mobilajā telefonā nav ieslēgta ierīces atrašanās vietas noteikšanas funkcija, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja VUGD Operatīvās vadības pārvaldes Zvanu apstrādes un resursu vadības nodaļas priekšnieks Hermanis Plisko.

Precīzu nelaimes gadījuma atrašanās vietu dienestiem iespējams iegūt, izmantojot mobilās ierīces atrašanās vietu, taču daudzi šo iespēju telefonos nav ieslēguši. 

“Šobrīd ir tā, – ja cilvēks savā telefonā uzliek uzstādījumus ar atrašanās vietu, tad, veicot zvanu uz 112, jūsu atrašanās vieta būs ar precizitāti no trīs līdz 50 metriem,” skaidroja Plisko. 

Tomēr šādu iespēju cilvēki bieži neizmanto. “Kad kaut ko internetā meklējam un mums nāk reklāmas, tad tam visam ar noklusējumu piekrītam, bet, kad tieši pajautā, vai jūs piekrītat nosūtīt savu atrašanās vietu ārkārtas dienestam, tad katrs cilvēks pēkšņi sāk aizdomāties, ka mani varbūt izseko un tā tālāk,” Plisko stāstīja.  

VUGD pārstāvis aicināja šo funkciju tomēr izmantot, jo ārkārtas situācijā tas var palīdzēt.

“Cilvēkiem jāizprot – dienesti necenšas kādu izsekot, atrašanās vieta būs [nepieciešama] tikai tādā gadījumā, ja zvanīsiet uz 112. Būs [redzama] tikai tā atrašanās vieta, kur jūsu pēdējais zvans tika veikts,” uzsvēra Plisko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti