Uz jūru ar suni – Jūrmalā nedrīkst, Rīgā var pie pavadas

Daudzi iedzīvotāji, dodoties atpūsties uz pludmali, labprāt līdzi ņemtu arī suņus. Tomēr ne visur tas ir atļauts. Piemēram, Jūrmalā jūras krastā ar suņiem atrasties ir aizliegts, tikmēr Rīgā drīkst.

Brīdī, kad termometra stabiņš tuvojas 30 grādu atzīmei, ūdenī labprāt atveldzēties vēlas ne vien cilvēki, bet arī mūsu četrkājainie draugi suņi. Tomēr ne visur to drīkst. Piemēram, Jūrmalas pludmalē ar suni doties pastaigā vai kopīgi nopeldēties nebūs iespējams.

Jūrmalas pašvaldības policijas pārstāvis Rinalds Liepiņš skaidroja: "Mēs aizrādām, ka ar suni peldvietās atrasties ir aizliegts. To nosaka Jūrmalas saistošie noteikumi. Cilvēkam izskaidrojam, ka par to ir paredzēta atbildība. Pārsvarā pietiek ar mutisku aizrādījumu, cilvēks ņem vērā un dodas projām."

Jūrmala arī atsaucas uz Ministru kabineta noteikumiem, kas aizliedz peldvietās atrasties mājdzīvniekiem. 25 kilometrus garā posmā no Lielupes līdz Jaunķemeriem ir izveidotas 11 oficiālas peldvietas.

Lai gan ne visa šī zona juridiski skaitās kā peldvieta, aizliegums tomēr ir spēkā visā pludmales garumā.

Jūrmalas Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas pārstāve Zanda Sapronova sacīja: "Jūrmala ir kūrortpilsēta, tādēļ šis aizliegums ir vērsts uz sabiedrības kopējām interesēm. Mums tomēr ir jānodrošina, lai iedzīvotāji, pilsētas viesi varētu atpūsties tīrā, drošā pludmalē un tīrā un drošā vidē."

Pavisam citāda pieeja ir Saulkrastiem, kas arī ir kūrortpilsēta. Šeit ar suņiem visi ir laipni aicināti.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis (Latvijas Reģionu apvienība) skaidroja: "Suņiem draudzīga pilsēta. Bet, lai šī draudzība rastos un to varētu nostiprināt, protams, visiem dalībniekiem, kas apmeklē pludmali, ir jābūt cieņai vienam pret otru. Pludmale iedalās divās daļās. Viena daļa ir peldvieta, tā ir zilā karoga peldvieta, un šajā vietā suņi atrasties nedrīkst. Savukārt pārējā teritorijā, kas ir vienkārši pludmale, suņi atrasties drīkst, tikai pavadās, kas ir galvenais noteikums."

Tādējādi Saulkrastos ar suņiem nedrīkst pastaigāties un peldēties pašā pludmales centrā, kur atrodas oficiālā peldvieta.

Pārējā pludmalē ar suņiem drīkst atrasties, līdzi ņemot maisiņu, ja nu gadījumā dzīvnieks nokārto savas dabiskās vajadzības. Līdzīga pieeja ir Rīgai. Oficiālās peldvietās nē, pārējās – jā.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norādīja: "Ja ir runa par jūru, tad pie jūras suns Rīgā drīkst atrasties tikai pie pavadas, jo attiecīgajā vietā ir dabas parks "Piejūra"."

Tikmēr Jūrmalas domē norāda – nav gluži tā, ka ar suņiem pilsētas teritorijā karstā laikā nav ko darīt. Jūrmalas Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas pārstāve sacīja: "Jūrmalas pilsētas administratīvajā  teritorijā ir pietiekami daudz zaļo zonu, kāpu, mežu, kur ar suņiem drīkst staigāt. Lielupes krastā ir izveidotas atpūtas vietas, kur ir atļauts ar suņiem uzturēties un suņus peldināt Lielupē."

Suņu saimnieki pirms došanās uz pludmali aicināti iepazīties ar katras pašvaldības noteikumiem internetā vai zvanot uz informācijas centriem, lai pasargātu sevi no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti