Ugunsdzēsēji aicina uz konsultācijām par dūmu detektoriem

2. decembra pēcpusdienā no pustrijiem līdz pat pusseptiņiem vakarā ikviens iedzīvotājs, kam ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tiek aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste par dūmu detektoru nepieciešamībuEdgars Kupčs

  Tiks piedāvāti arī informatīvie materiāli un nodemonstrēta dūmu detektora darbība. Pasākums norisinās tieši 30 dienu pirms spēkā stāsies Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste Latvijas Radio stāsta par detektoru nepieciešamību:

  “Iedzīvotāji prasību pēc obligātiem dūmu detektoriem bieži vien uzskata par ugunsdzēsēju glābēju iegribu – kārtējo jauno prasību, kura ir jāievēro. Bet ikdienā, sastopoties ar ugunsgrēkiem un to traģiskajām sekām, ugunsdzēsēji redz, ka dūmu detektors ir ļoti vienkārša, finansiāli salīdzinoši lēta ierīce, kas tiešām sargā cilvēku dzīvības. Ja katru gadu ugunsgrēkos iet bojā vidēji 80 cilvēku, lielākoties pēc katra no šiem traģiskajiem ugunsgrēkiem mēs redzam – ja cilvēks būtu ātrāk uzzinājis, pamanījis, ka ir izcēlies ugunsgrēks, dzīvību, iespējams, būtu glābis.

  Tāpēc dūmu detektors nav jāuztver kā kārtējā iegriba vai prasība, bet tas ir tāds ļoti vienkāršs līdzeklis, kas tiešām glābj, jo tas ar skaļu signālu paziņo, ka ēkā vai telpā izveidojies sadūmojums.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ikdienai
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti