Dienas ziņas

Zvārtavas pagastā arvien cīnās ar vētras sekām

Dienas ziņas

Kartupeļu talka Rokaižu pansionātā

Ludzas novadā trūkst skursteņslauķu

Turpmāk par skursteņa tīrību varēs rūpēties paši saimnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

No 1.septembra stājušies spēkā noteikumi, kas paredz, ka mājas saimnieks dūmvadus varēs tīrīt pats, tāpēc Ludzā šogad sāktas apmācības, kā arī sniegts finansiāls atbalsts vietējiem iedzīvotājiem dūmvadu remontdarbiem. 

Virs Ludzas novada privātmāju un daudzdzīvokļu namu jumtiem stalti slejas skursteņi. Lielai daļai māju ir autonomā apkures sistēma. Ziemai tuvojoties, krāsnis un skursteņus jāpārbauda obligāti, jo gadu no gada aug to ugunsgrēku skaits, kas radušies no dūmvadu bojājumiem. Pērn tādi bija 386 gadījumi. Līdz šim dūmvadu tīrīšanu veica speciālisti, bet no 1.septembra to var darīt arī paši ēku īpašnieki.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji tomēr iesaka pirmajā reizē konsultēties ar profesionāļiem.

“Jānotīra visi kvēpi un darva no dūmvada sieniņām. Tā, kura aizdegas parasti. Labāk griezties pie speciālista, ja cilvēks nav pats tīrījis,” pamāca Kārsavas ugunsdzēsības posteņa komandieris Aivars Mutulis.Viņš atzīst, ka Ludzā ir palikuši ļoti maz skursteņslauķu.

Profesionāļu trūkums pamudinājis šogad Daugavpils Būvniecības tehnikuma Ludzas filiālē vērt vaļā jaunu mācību programmu krāšņu podniecībā. Gada laikā to apgūs 28 vietējie iedzīvotāji. Filiāles darbinieki nākamgad iecerējuši apmācīt arī topošos skursteņslauķus. Savukārt novada pašvaldība jau ceturto gadu pēc kārtas atbalsta māju īpašniekus ar 50% līdzfinansējumu dūmvadu sakārtošanai. Dzīvojamais fonds noveco un problēmas ar skursteņu stāvokli kļūst arvien aktuālākas.

“Daudzdzīvokļu mājām dūmvads un arī māja ir avārijas stāvoklī. Un tad mājas pārvaldniekam ir iespēja saņemt finansējumu gan mājas sakārtošanai, remontam, gan arī dūmu vadu sakārtošanai, atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem,” stāsta Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns.

Jaunie Ministru kabineta noteikumi paredz arī to, ka līdz 2020.gadam visas privātmājas, vasarnīcas un dzīvokļi jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātiem un dūmu detektoriem.

 “Tāpēc, ka ugunsgrēki pārsvarā notiek nakts laikā un viņam ir diezgan skaļš signāls. Tāpat ir arī gāzu, tvana gāzes detektori un arī dabiskās gāzes detektori” atzīst Mutulis.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka dūmvadu tīrīšanu jāveic vismaz divas reizes gadā: pirms apkures sezonas līdz 1.novembrim, kā arī vēlreiz – jau apkures sezonas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti