TIEŠRAIDE: Kādas ir vīriešu tiesības un iespējas mūsdienu sabiedrībā?

Par vienlīdzīgām vīriešu tiesībām un iespējām mūsdienu sabiedrībā spriedīs pirmajā “Barbershop” konferencē Rīgā ceturtdien, 22. oktobrī, informēja pasākuma organizatori. Konferences tiešraidi varēs vērot arī portālā LSM.lv, sākot no pulksten 10.00.

Nereti diskusijās par sieviešu un vīriešu līdztiesības jautājumiem un iespējamajiem risinājumiem trūkst vīriešu iesaistes. “Barbershop” konferences koncepts piedāvā platformu savstarpējam dialogam un diskusijām, veidojot auditoriju, kurā primāri tiek pārstāvēti vīrieši.

“Barbershop” konference ir iniciatīva, kuru 2014. gadā uzsāka Islande sadarbībā ar Surinamu, iedvesmojoties no ANO globālās solidaritātes kampaņas ''HeForShe''. Līdz šim ''Barbershop'' konferences organizētas Dānijā, Islandē, Šveicē un ASV. Latvijā konferenci organizē Labklājības ministrija sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomi.

Konferences gaitā būs iespēja ne vien dzirdēt dažādu jomu ekspertu vērtējumu un redzējumu par ikdienas izaicinājumiem un jau īstenotajām praksēm, bet arī rosināt diskusijas par aspektiem, kas ietekmē sabiedrībā pastāvošos dzimumu stereotipus, vienlaikus veicinot zēnu un vīriešu aktīvāku iesaisti līdztiesīgas sabiedrības veidošanā.

Konferencē piedalīsies vietējie un ārvalstu eksperti: Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, filosofs Vents Sīlis, personāla atlases uzņēmuma "Amrop" partneris Rīgas, Tallinas un Kijevas birojā Viesturs Lieģis, mārketinga uzņēmuma "Inspired Latvia" vadītājs Kārlis Gedrovics, Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais, Rīgas mērs un brīvprātīgais skolēnu motivācijas programmas "MOT" treneris Mārtiņš Staķis, influenceru ģimenes pārstāvis, aktīvs tētis Armands Alps, vadošās Horvātijas reklāmas aģentūras "Bruketa & Žinič" dibinātājs un radošais direktors Davors Bruketa, bijusī kompānijas "Ingka Group" (kurā ietilpst arī uzņēmums "Ikea") līdztiesības un dažādības politikas menedžere Sari Brodi, neatkarīgs konsultants dzimumu līdztiesības jomā Klāss Hīlenders, Islandes Universitātes sociālā darba departamenta asistējošais profesors Dr. Kolbeins Stefansons un citi.

Konferencē tiks meklētas atbildes uz jautājumiem:

 •     Ko sabiedrība sagaida no vīrieša?
 •     Kas ietekmē sabiedrības priekšstatu veidošanos par vīrieša lomu?
 •     Vai vīriešiem un sievietēm ir līdzvērtīgas iespējas iesaistīties ģimenes rūpēs un veidot karjeru?
 •     Ko mēs – valsts, pašvaldības, darba devēji un sabiedrība – darām, lai mazinātu stereotipus un mainītu izpratni par to, ko var, prot un drīkst darīt vīrietis un sieviete?
 •     Ko varam mācīties no ārvalstu pieredzes? Kāda ir labā prakse uzņēmumos?

Konference angliski: 

“Barbershop” konferences programma:

10.00 Konferences atklāšana

 • Krišs Lipšāns, Latvijas Republikas Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs
 • Mogens Jensen, Dānijas ministrs pārtikas, zivsaimniecības, dzimumu līdztiesības un Ziemeļvalstu sadarbības jautājumos.

10.15 Paneļdiskusija: Vīrietis mūsdienu sabiedībā – ideāli un realiātes

 • Vents Sīlis, filosofs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, biedrības “Riga Men’s Group” dalībnieks. Skolas loma bērna izglītības un karjeras mērķu veidošanā
 • Kristaps Zaļais, Laurenču sākumskolas direktors. Bērnu un jauniešu mentorings sekmīgai vērtību, attieksmes un pasaules uztveres formulēšanai
 • Mārtiņš Staķis, Rīgas mērs, brīvprātīgais skolēnu motivācijas programmas MOT treneris. Ģimene kā komanda
 • Armands Alps, divu bērnu tēvs. Reklāmas un mediju nozīme vienlīdzīgu tiesību veicināšanā
 • Davor Bruketa, Horvātijas reklāmas aģentūras “Bruketa&Žinič&Grey” radošais direktors.  Vīrieša tēls kultūrā un mākslā  
 • Artūrs Dīcis, aktieris, dramaturgs.

12.15 Pārtraukums

13.00 Paneļdiskusija: Māksla sabalansēt – ideāli un realitāte

 • Klas Hyllander, dzimumu līdziesības, dažādības un sociālās iekļaušanas eksperts (Zviedrija). Cilvēkresurss personālvadībā
 • Viesturs Lieģis, personāla atlases uzņēmuma “Amrop” partneris Rīgas, Igaunijas un Kijevas birojā. Līdzsvarotas sieviešu un vīriešu komandas ieguvumi uzņēmumā
 • Sari Brody, līdztiesībbas, dažādības un integrācijas konsultante, lektore un trenere; iepriekš – globālās līdztiesības, dažādības un iekļaušanas politikas vadītāja uzņēmumā “Ingka Group”
 • Kārlis Gedrovics, mediju aģentūras “Inspired” vadītājs un līdzīpašnieks; biedrības “Tēvi” valdes loceklis
 • Kolbeinn Stefansson, asistējošais profesors Islandes Universitātes Sociālā darba nodaļā.

15.00 Seciājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt