Dienas ziņas

Carnikavā atklāj izstādi «Metāla sirds»

Dienas ziņas

Amatas novadā aug jauna sportistu paaudze

Mazpilsētās trūkst vietu zīdaiņu barošanai un pārtīšanai

Talsos ierīko sešas zīdaiņu barošanas un pārtīšanas vietas

Talsos nule kā ir ierīkotas sešas zīdaiņu barošanas un pārtīšanas vietas, kurās nepieciešamības gadījumā varēs iegriezties jebkura māmiņa.

Sabiedrības uzskats par mazuļu publisku zīdīšanu ir dažāds. Reti kura māmiņa jūtas ērti to darīt vietās, kur tas nav speciāli paredzēts. Arī bērna autiņbiksīšu pārtīšana atrodoties pilsētā, it īpaši mazpilsētās ir apgrūtināta,jo nav tam atbilstošas vietas vai to ir ļoti maz.

"Es iegāju kādā publiskā, ne īpaši smaržojošā tualetē un ieraudzīju māmiņu. Es vēl tagad atceros, gan viņu, gan viņas jaundzimušo mazo, mazo bērniņu," atminas zīdīšanas konsultante Jana Biezā.

"Viņa stāvēja kājās, ar kāju stutēdama somu un piespiedusi pie sevis bērniņu baroja viņu.Tas skats bija vienkārši, kas lika sirdij sažņaugties," saka Biezā.

"Es esmu saskārusies ar to, ja ļoti kautrējās pabarot bērnu, tad ir ļoti grūti pierunāt mammu iziet pusdienā," norāda divu bērnu mamma Liene Vicinska.

Par vietām, kurās būtu nepieciešams izvietot pārtinamos galdus vai ierīkot vietu zīdīšanai Jana uzzināja no pašas izveidotās māmiņu aptaujas.

Tajā no aptaujātajām teju 200 māmiņām 94% atbildēja, ka šādas vietas ir vajadzīgas un minēja, kur tas būtu nepieciešams. Pusgada laikā Jana ziedojumā ieguva trīs pārtinamos galdus un guva vairāku uzņēmēju atbalstu.

Biezā gan atzīst, ka uzņēmējus vajadzēja pierunāt.

"Pati esmu māmiņa un arī diezgan ilgi pati baroju savus bērnus," saka veikala "Hugo" īpašniece Ieva Storķe. "Es sapratu šo problēmsituāciju Talsos un tāpēc arī izlēmām piekrist un atbrīvot telpu. Rīgā ir savādāk. Lielajos iepirkumu centros ir šīs te vietas paredzētas māmiņām, bet teiksim tādās mazpilsētās es nezinātu kur griezties," norāda Storķe.

Pēc Janas Biezās iniciatīvas šobrīd Talsos sabiedriskās vietās ir sešas oficiālas zīdīšans vietas un vel trīs pārtinamie galdi. Lai vecāki zinātu, kuras ir šīs vietas, uz ieejas durvīm ir uzlīme ar aicinājumu - "Šeit Tu vari paēdināt bērniņu!" un "Šeit Tu vari nomainīt bērniņam autiņbiksītes!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti