4. studija

Kāpēc pasta sūtījumu saņēma nevis pircējs Jelgavā, bet cita persona Jūrmalā?

4. studija

Kāpēc obligāto militāro dienestu izgājušie vīri jūtas valsts aizsardzībai nevajadzīgi?

Kāpēc svešu parādu nasta vajā seniori, kura pirms 15 gadiem pārdevusi dzīvokli?

Svešu parādu nasta. Pārdodot mājokli, jāpārslēdz līgumi ar «Latvijas gāzi»

83 gadus veca seniore no Jēkabpils vērsās pēc palīdzības Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija", jo nonākusi neapskaužamā situācijā – parādu piedzinēji liek atmaksāt "Latvijas gāzei" 15 gadus vecu parādu par patērēto dabasgāzi dzīvoklī, kuru tobrīd kundze jau bija pārdevusi un kura virtuvē saimniekoja pavisam cits cilvēks. Tomēr "Latvijas gāzē" uzsvēra, ka parāds seniorei tik un tā būs jāatmaksā, jo, pārdodot dzīvokli, viņa nebija izpildījusi būtisku noteikumu - pārdodot mājokli, par īpašnieku maiņu uzņēmums "Latvijas gāze" ir jāinformē rakstiski un līgums jāpārslēdz, lai nerodas tādas situācijas, kad jaunais īpašnieks tērē dabasgāzi, bet rēķini par to pienāk bijušajam mājas saimniekam.

Ar seniori Liju Blūmu "4. studija" satikās Jēkabpils tirgū, kur viņa centās gūt papildu ienākumus, pārdodot egles svētkiem, jo ar 350 eiro pensiju vien iztikt nevar. Kundze knapi valdīja asaras un stāstīja, ka nav gulējusi vairākas naktis, jo pārdzīvojusi par vēstuli un telefona zvaniem no parādu piedzinējiem, kas pieprasa 239 eiro un 11 centus, kurus viņa esot parādā uzņēmumam "Latvijas gāze".

Blūma 2007. gadā Jēkabpilī kādai personai pārdevusi dzīvokli. Noslēdzot darījumu, viņa nomaksājusi itin visus ar dzīvokli saistītos rēķinus, arī par gāzi. Pirmo reizi parādu piedzinēji viņu uzmeklējuši jau 2011. gadā sakot, ka seniore nav samaksājusi par patērēto gāzi dzīvoklī, kas viņai vairs nepieder.

Kundze bija paļāvusies, ka, informējot uzņēmumu mutiski, viņa būs līgumu lauzusi. Tikmēr dzīvokļa jaunie saimnieki tērēja gāzi uz nebēdu un pat nesatraucās, ka rēķini par gāzes patēriņu nepienāk uz viņu vārda. Par šo faktu netika informēta arī seniore. Kur meklēt šos negodprātīgos ļaudis, Blūmas kundze nezina, jo parādu dēļ banka dzīvokli tiem atsavinājusi un tagad tas jau esot citu cilvēku īpašumā.

AS "Latvijas gāze" Mājsaimniecību departamenta vadītāja Diana Tivča norādīja: "Kundze mūs neinformēja par to, ka mainās lietotājs, par to, ka īpašums tiek pārdots, ka ir jāpārtrauc dabasgāze. Līdz ar ko – līdz tam brīdim, kad mēs konstatējām faktu un mēs piekļuvām pie iespējas vispār atslēgt, līdz tam brīdim ir, attiecīgi, jānorēķinās tam lietotājam, ar ko ir bijis spēkā šis līgums."

Uzņēmumā skaidroja, ka Blūmas kundzes 1999. gadā noslēgtais līgums ar dabas gāzes piegādātāju patlaban ir lauzts. Gāzes padeve dzīvoklī parāda dēļ atslēgta jau 2011. gadā, kas nozīmē, ka par četru gadu laikā patērēto gāzi, kad līgums bijis uz viņas vārda, seniorei tomēr būs jāmaksā, lai arī pats dzīvoklis viņai vairs nepiederēja.

Tivča paskaidroja, ka ar Blūmu esot bijusi komunikācija "vairāku gadu griezumā vēl pēc šī darījuma veikšanas", līdz ar to kliente esot bijusi pilnībā informēta. Savukārt seniore pauda, ka no 2007. gada nav saņēmusi nevienu rēķinu.

"Nevar teikt, ka tas ir tagad pēc 15 gadiem kaut kas palaists atkal darba plūsmā, tā tas noteikti nav. Lietotājam noteikti ir visa mūsu komunikācija, visas vēstules, kuras esam sūtījuši, vajadzētu būt saglabātām. Parāds vēl joprojām ir spēkā, un viņš ir jāsedz, līdz ar ko tam nav noilguma," uzsvēra Tivča.

Uzņēmumā "Latvijas gāze" atgādināja, ka, pārdodot mājokli, par īpašnieku maiņu uzņēmums ir jāinformē rakstiski un līgums jāpārslēdz, lai nerodas tādas situācijas, kad jaunais īpašnieks tērē dabasgāzi, bet rēķini par to pienāk bijušajam mājas saimniekam. "4. studija" cer, ka Blūmas kundzi šajā stāstā atpazīs tie ļaudis, kuru patērētās dabasgāzes dēļ seniore tagad ir nonākusi parādu jūgā, un godprātīgi palīdzēs šo neērto situāciju finansiāli atrisināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti