Stāvvietu un citu ceļazīmju izvietošana pagalmos turpmāk jāsaskaņo ar pašvaldībām

No šī gada stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, nosakot, ka ceļazīmju un "gulošo policistu" jeb ātrumvaļņu izvietošanai iekšpagalmos nepieciešams saskaņojums no pašvaldības, informējas valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi". 

Saskaņā ar likumu satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus – ceļazīmes un "gulošos policistus" – uzstāda un noņem atbilstoši būvprojektam. Ja būvprojekts nav nepieciešams, ceļa pārvaldītājs atļauju satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanai un noņemšanai, izņemot minētās darbības uz valsts autoceļiem, saskaņo ar attiecīgo pašvaldību, ja tajā ir izveidota attiecīgā struktūrvienība. Visos citos gadījumos atļauju saskaņo ar SIA "Latvijas Valsts ceļi".

Tas nozīmē, ka turpmāk gadījumos, kad nav plānoti būvdarbi un nav nepieciešams būvprojekts, bet ir vēlme uzstādīt ceļazīmes iekšpagalmos un "gulošu policistu", saskaņojumi ir jāsaņem attiecīgajā pašvaldībā.

Galvaspilsētā, kur ir vislielākais skaits ar šādiem saskaņojumiem, ceļazīmju uzstādīšanas shēmas tagad jāsaskaņo ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Patlaban vienīgā pašvaldība, kura nav izveidojusi attiecīgo struktūrvienību, kura saskaņos satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, ir Jūrmala. Līdz šādas struktūrvienības izveidošanai satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu Jūrmalas teritorijā turpinās saskaņot "Latvijas Valsts ceļi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti