4. studija

Kāpēc tehniskās apskates laikā auto īpašniekiem jāsalst zem klajas debess?

4. studija

Ceturtā studija

Slidenās ietves izraisa daudz negadījumu un arī jautājumu par tiesvedību

Slidenās ietves: Ko darīt, ja paslīd kāja cita īpašumā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kārtējo reizi ziema ir dažus pārsteigusi nesagatavotus, it īpaši tos, kuriem ir jātīra ietve, pa kuru var pārvietoties jebkurš no mums. Bet – ko darīt situācijās, ja cilvēkam paslīd kāja un viņš nokrīt uz nenotīrītas ietves kāda cita īpašumā?

Par netīrītām ielām stāstīts gadu gadiem, un arī šis gads, kad ziema vēl tikai uzņem apgriezienus, nav izņēmums, gluži otrādi – esam sasnieguši jaunu rekordskaitli. Slimnīcās ar traumām, kas gūtas uz slidena ceļa, nonākuši ap 420 cilvēku.

"Vistipiskākās ir spieķa kaula lūzums pie plaukstas locītavas, augšdelma kaula augšējais gals, atslēgas kauls un kāja, tās ir potītes, augšstilba kaula augšējais gals.

Gadās, ka ir pacients gan ar Covid-19, gan traumu, un viss ir vienlaicīgi, un epidemioloģiskā situācija ir tāda, ka pacients ir jāizolē, tas prasa vairāk telpu, personālu, kas nodarbojas ar pacienta aprūpi," stāstīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš.

Tā kā pie mums vēl nav tik daudz atbildīgu saimnieku, kas naski tīrītu savu teritoriju no sniega un ledus, "4. studija" vaicāja pašvaldības policijai, cik tā šosezon ir pamanījusi netīrītu ielu Rīgā?

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis klāstīja, ka pašlaik ir uzsākti mazliet vairāk nekā 600 administratīvo pārkāpumu procesi. "Gads nav galā, sezona nav galā, un līdz sezonas beigām, visticamāk, ka būs aptuveni tikpat," piebilda Sadovskis.

Apdrošināšanas AS "Balta" personu produktu vadītāja un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva atzina: "Šogad mēs to izjūtam visvairāk. Cilvēki tiešām gūst traumas, un traumatisms ir stipri biežāk. Mums četras reizes vairāk atlīdzības pieteikumu jau tagad."

Nokrist uz netīrītas ielas nav patīkami, bet, cik no mums zina, kā pareizi rīkoties, ja kājas pa gaisu un pats gar zemi?

"Scenāriji divi. Pirmais – ja esat guvis traumu, ja nepieciešama medicīniskā palīdzība, uzreiz vēršamies pie mediķiem, jo no viņiem pēc tam mēs visu informāciju saņemsim, tostarp par notikuma vietu. Savukārt otrais scenārijs: ja saprotat, ka vēlaties doties mājās, tad tādā situācijā tik un tā piezvaniet policijai. (..) Ļoti bieži ir situācijas, ka saņemam ziņas no ārstniecības iestādes, ka [cilvēks pie mediķiem] ir vērsies jau pēc notikuma. Uz jautājumu, kur tas ir noticis, viņš atbild "kaut kur uz Tērbatas ielas"," stāstīja Sadovskis.

Tā arī esot lielākā kļūda – doties prom no kritiena vietas, nenoskaidrojot adresi, jo – ko tad, ja pēc pāris stundām vai nākamajā dienā atklājas, ka kritiens tomēr nav palicis bez sekām? Pierādīt vainīgo un piedzīt ārstēšanās izdevumus bez jurista palīdzības būs visai grūti.

"Savā praksē vienā gadījumā man ir izdevās pierādīt gan kritiena faktu, gan miesas bojājumu faktu ar liecinieku liecībām, kad bija klāt liecinieki, kas redzēja, ka personu nogādāja dzīvesvietā pēc šī negadījuma. Diemžēl bija plīsis kājas muskulis, kas ir diezgan nopietna trauma, kas prasīja ilgstošu ārstēšanos, operāciju. Cilvēks ir saņēmis kompensāciju, diemžēl mazāku, nekā bija prasīts, jo mūsu tiesa varbūt ir drusciņ pieticīgāka attiecībā uz sāpju kompensēšanu un to noteikšanu naudā," stāstīja zvērināts advokāts Agris Bitāns.

Jārēķinās gan ar to, ka tiesas process būs visai ilgs un dārgs, tāpēc ir vērts jau laicīgi nodrošināties ar citiem līdzekļiem, kā piemēram, apdrošināšanu, kas segs ārstēšanās izdevumus.

Tikmēr iesaistīties kārtības veicināšanā var visi – par nenotīrītam ietvēm ziņojot pašvaldības policijai, tādējādi pasargājot sevi un atgādinot saimniekiem, ka ietves slidenā laikā ir jānotīra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti