Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rit otrā gripas epidēmijas nedēļa

Skolēni izvēlas nākotnes profesiju

Skolēniem karjeras dienā Tukumā pievilcīgākas šķiet radošās profesijas

Kā liecina Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolās veiktā aptauja, 9. klašu audzēkņi nākamo mācību iestādi bieži vien izvēlas, nepārdomājot, ko darīs tālāk, bet gan vadoties tikai pēc draugu ieteikumiem. Lai situāciju mainītu, Tukuma 2. vidusskola jau otro gadu rīko karjeras dienu 8.-12. klašu skolēniem.

Uzzināt par izglītības vai profesijas apguves iespējām trešdien, 25.janvārī, Tukumā bija ieradušies 17 skolu audzēkņi. Karjeras dienu Tukuma 2. vidusskolā organizē jau otro gadu, un tajā piedalās 35 dažādas mācību iestādes.

Kā novēroja TV “Spektrs” visvairāk potenciālo audzēkņu pulcējās pie radošo  profesiju stendiem.

“[Gribētu būt] varbūt vizāžists, kas grimē aktierus vai modeles, vai ko tādu. Es domāju, ka darbu nav viegli atrast, bet vienmēr var izdomāt, ko darīt,” uzskata Tukuma 2. vidusskolas audzēkne Ieva.

Lai gan organizējot šo pasākumu, palielinās iespēja, ka skolēni izvēlēsies mācības turpināt citviet, nevis savā skolā, organizatori atzīst, ka tas nepieciešams, jo veiktā aptauja Tukuma un apkārtnes novadu skolās liecinot, ka jaunieši nereti savu nākotni neizvēlas mērķtiecīgi.

“Nav skaidrs. Pilnīgi melna bilde. Neesmu izdomājusi, kādā jomā iet tālāk,” stāsta Engures vidusskolas 9.klases audzēkne Katrīna.

“Mēs labāk strādājam ar motivētiem vidusskolēniem, nekā ar tiem, kuri atnāk un pasaka: “Nē, tomēr nav īstā vieta,” un aiziet. Un pie mums atkal nāk no tehnikumiem un koledžām, kuri ir sapratuši, ka neder un tomēr grib to vidusskolu iegūt,” stāsta Tukuma 2. vidusskolas direktora vietniece Evita Korna.

Arī esošie tehnikumu audzēkņi atzīst, ka

mācīties tikai mācīšanās pēc neesot iespējams, un, izvēloties profesiju, jāsaprot kādas iespējas tā pavērs.

“Es domāju, ka taisīšu savus video un likšu internetā un papildus ir iespējas tikt Kultūras akadēmijā vai kādā universitātē ārzemēs papildināt zināšanas,” pauž Ogres tehnikuma audzēknis Eduards Kusins.

Kā Liecina Tukuma izglītības pārvaldes statistika, pagājušā gada pilsētas skolu 9.klašu absolventi visbiežāk tomēr izvēlējušies mācības turpināt vidusskolā, bet lauku bērni devušies uz  tehnikumiem. Savukārt vidusskolu absolventi priekšroku devuši mācībām Latvijas Universitātē, Lauksaimniecības universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti