4. studija

"Teroristi" uz moča: kad Latvija sāks cīņu ar motociklu rēkoņu?

4. studija

Dzīve "pēc tam"... Kā pēc postošās viesuļvētras klājas Balvu novada " Krastiņos"?

Mežos kā sēnes pēc lietus aug nevis sēnes, bet - atkritumi!

Sēņu vietā mežā – būvgruži? Aicina par to ziņot policijai un vides dienestam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sēņotāji, ogotāji un cilvēki, kuri vienkārši dodas pastaigās pa mežiem vai pilsētas zaļajām zonām, nereti sastopas nevis ar dabas veltēm, bet gan ar nelegālām izgāztuvēm. Šajās situācijās iedzīvotāji aicināti ziņot konkrētās pašvaldības policijai vai rakstīt vai zvanīt Valsts vides dienestam, atgādina LTV raidījums “4. studija”.

Piemēram, Rīgas teritorijā starp Bābelīti un Ķīšezeru uz Pakalniešu ielas LTV raidījums “4. studija” jau pirms gada konstatēja nelegāli izveidotu izgāztuvi. Gads ir pagājis, bet nekas nav mainījies, šogad pārliecinājās raidījuma komanda. 

Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča atgādināja, ka “tīrības un kārtības nodrošināšana ir pašvaldības funkcija, kas ir noteikta ļoti daudzos likumos, tai skaitā Likumā par pašvaldībām, Vides aizsardzības likumā, Atkritumu apsaimniekošanas likumā.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norādīja, ka “par šādām vietām, kur ir piegružots, izveidotas tādas kā gandrīz nelegālas atkritumu izgāztuves, ir jāziņo Rīgas pašvaldības policijai, un tad jau policija vērtē šīs teritorijas īpašnieka atbildību”.

Jāzvana konkrētās pašvaldības policijai vai Vides departamentam.

Vides dienesta pārstāve sacīja, ka iedzīvotāji aicināti arī sūtīt savu ziņu  aplikācijā “Vides SOS”, tur arī parādās koordinātes un šīs vietas attēls, jo var nofotografēt, kā tur izskatās.

Un ir iespēja informēt Valsts vides dienestu pa diennakts tālruni - 26338800

Tālāk jau Valsts vides dienests nodos šo informāciju konkrētajam zemes īpašniekam - vai tā būtu pašvaldība, privātpersona vai juridiska persona. Tiesa gan - cik ilgā laikā īpašnieks savu teritoriju sakops, nevar pateikt, tā var būt nedēļa, mēneši vai pat gads.

Visbiežāk ar šādām problēmām nākas saskarties mazdārziņu teritorijās un, lai situāciju risinātu, tiek pielietotas visnotaļ efektīvas metodes.

 “Mēs izvietojam pārvietojamās videonovērošanas kameras. [..] Ir vietas, kur mēs mēneša laikā esam pieķēruši 70 nelegālos atkritumu izvedējus, bet ir vietas, kur mums diemžēl neizdodas pieķert,” atzina Sadovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti