Rīta Panorāma

Austrālijā pūlas glābt krastā izskalotus vaļus

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Saskaņotos paziņojums aicina aizpildīt telefonā

Saskaņotos paziņojumus pēc negadījuma uz ceļa ātrākai izskatīšanai mudina pildīt telefonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc ceļu satiksmes negadījuma autovadītāji saskaņoto paziņojumus jau vairākus gadus var aizpildīt bez papīra veidlapām. Proti, tos var iesniegt elektroniski ar mobilā tālruņa palīdzību. Turklāt, aizpildot saskaņoto paziņojumu elektroniski, piemēram, telefona aplikācijā, lieta tiks izskatīta ātrāk.

Ik gadu Latvijas apdrošināšanas kompānijas saņem aptuveni 30 tūkstošus ceļu satiksmes negadījumu pieteikumu. Gandrīz 70% fiksēti ar saskaņotā paziņojuma palīdzību, proti, pēc avārijas nav bijusi nepieciešama policijas iesaiste. Ne visos gadījumos autovadītāji var iztikt bez policijas palīdzības.

"Tas ir tad, ja ir cietuši cilvēki vai trešās personas manta, vai satiksmes negadījumā iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi. Tad saskaņoto paziņojumu aizpildīt nevar, ir jāsauc policija," uzsvēra Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Nu jau trīs gadus Latvijā saskaņoto paziņojumu iespējams aizpildīt bez papīra veidlapām, to var iesniegt elektroniski ar mobilā tālruņa palīdzību. Šādu iespēju izmantojuši aptuveni 10 procenti autovadītāju.

"Mazāk laika jāpatērē paša paziņojuma aizpildīšanai, jo lietotne lielāko daļu datu paņem no datubāzēm. Otra lieta, ka dati pie apdrošinātājiem nonāk automātiski, nav nekur papildus jābrauc, un šī lieta tiek izskatīta ātrāk, atlīdzība tiek saņemta ātrāk," skaidroja Abāšins.

Lai saskaņoto paziņojumu iesniegtu elektroniski, viedierīcē nepieciešams lejupielādēt lietotni LTAB OCTA.

"Lietotni LTAB OCTA var atrast gan "Apple Store", gan "Google Play", gan "Huawei" ierīču lietotāji. Lietotnes instalēšanas brīdī jums tiks prasīta autorizācija caur internetbanku vai e-parakstu," saskaņotā paziņojuma iesniegšanu elektroniski izskaidroja LTAB Informācijas tehnoloģiju daļas vadītājs Agris Daukste. "Lietotne ir nepieciešama abiem ceļu satiksmes negadījuma dalībniekiem. Sagatavot lietotni varat laicīgi, nevis tajā brīdī, kad ir noticis negadījums. Izveidot savu profilu, savu auto sadaļu, autorizēties."

Ja noticis negadījums, tad atliek vien abām pusēm ņemt rokās telefonu.

"Ja ir noticis negadījums, tad abas puses ver vaļā lietotni. "A" puse ir tā, kurai būs nepieciešams zīmēt shēmu. Savienošanās notiek ar kodiem, lai abas puses pildītu informāciju par vienu negadījumu. Pretējai pusei ir jāievada tas pats kods, ko parāda "A" puses lietotāja tālrunī. Negadījuma datums un laiks tiek ielasīts automātiski. Protams, var patīt dažas minūtes atpakaļ. Negadījuma apstākļus katra puse pilda par sevi. Katra puse var pievienot savas fotogrāfijas no negadījuma vietas. Var pievienot savus video, audio materiālus, paskaidrojot, kā negadījums ir radies," stāstīja Daukste.

Ja kaut kas tiek norādīts kļūdaini, tad atšķirībā no papīra formāta  iesaistītās puses var paspert soli atpakaļ, pielabot informāciju un atkal turpināt protokola aizpildīšanu.

"Pirms saskaņotā paziņojuma apstiprināšanas abas puses var redzēt, ko otra puse ir savadījusi. Abas puses redz shēmu, nepieciešamības gadījumā var ierosināt shēmas pārzīmēšanu. Nav tā, ka jūs neredzat, ko otra puse ir izdarījusi. Ja liekas, ka kļūdījušies vai apzināti norāda nepareizu informāciju, tad jūs saskaņoto paziņojumu varat neapstiprināt un aicināt otru pusi labot informāciju."

Kad viss ir aizpildīts, ekrānā parādās tāds saskaņotais paziņojums, kādu iepriekš esam pieraduši redzēt papīra formātā. Tas tiek iesniegts apdrošināšanas kompānijām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti