Rīta Panorāma

Veselīga viedierīču lietošana – kā veicināt sabiedrības zināšanas

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV ārzemju ziņu redaktoru Tomu Pastoru

Intervija ar biedrības «Peldēt droši» dibinātāju Zani Gemzi

Sāk kampaņu «Ja peldēt, tad droši! Nepārvērties slīkonī»

Lai veicinātu drošu atpūtu pie ūdens un mazinātu traģisko statistiku, biedrība “Peldēt droši” uzsāk kampaņu “Ja peldēt, tad droši! Nepārvērties slīkonī”. Izmantojot īpaši radītu animācijas īsfilmu, eksperti aicina nepeldēt vienatnē, alkohola reibumā, kā arī izvēlēties drošu peldvietu.

 

“Nenoslīcini vēl vienu dzīvi,
Mums jau te pietiek to, kuri stīvi.
Lai pelde nebeigtos nāvējoši,
Ieklausies un peldi droši,”

tā aicina animācijas galvenais varonis Slīkonis.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Viņam piekrīt biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze: “Latvijā pērn noslīka 10 bērni, kopā dzīvību zaudēja 128 cilvēki. Mēs ticam, ka, ievērojot vien dažus vienkāršus noteikumus – nepeldēt vienatnē, tumsā, nezināmā peldvietā un alkohola ietekmē, nelaimes var tikt novērstas.”

Statistika rāda, ka 80 % no visiem noslīkušajiem ir vīrieši, tas skaidrojams ar pārgalvīgu rīcību, savu spēju pārvērtēšanu, kā arī atrašanos alkohola reibumā.

Bet 2020. gadā noslīkušo bērnu skaits vairāk nekā trīs reizes pārsniedz iepriekšējā gada statistiku.

Katra zaudēta bērna dzīvība ir tieša vecāku atbildība – bērni ūdenī var atrasties tikai stingrā pieaugušo uzraudzībā. Tāpat valda mīts, ka bīstamākā ir jūra, bet realitātē visbiežāk noslīkst piemājas ūdenstilpēs, nenorobežotos dīķos, ezeros un upēs.

Kā pirmie animācijas filmiņu atzinīgi novērtēja skolēni, kas 13. un 14. maijā piedalījās tiešsaistes nodarbībās par drošu uzvedību pie ūdens. Biedrības “Peldēt droši” un Latvijas Peldēšanas federācijas rīkotajām lekcijām pieteicās ceturtā daļa visu skolēnu – gandrīz 55 tūkstoši (54 836). Nodarbības tika īstenotas projekta “Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Biedrība “Peldēt droši” dibināta 2018. gadā ar mērķi sabiedrībā vairot izpratni par peldētprasmi kā dzīvību saglabājošu prasmi un peldēšanas nozīmi veselības veicināšanā, fiziskās sagatavotības attīstībā un imunitātes stiprināšanā sabiedrībā kopumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti