4. studija

Vai Rubas luterāņu draudzes mežs - izcirsts, nauda - pazudusi?

4. studija

Pagrabstāvs Rīgas centrā: publiskā tualete vai atkritumu izgāztuve?

Skolā «krīze» - uz tualeti gribas, bet bail iet!

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi sūdzas par izdemolētām labierīcībām

Tieši blakus vienai no Latvijas kultūras mekām – Nacionālajam teātrim – atrodas Rīgas Valsts tehnikums. Tajā mācās aptuveni 2000 jauniešu. Viņi sūdzas, ka arī gribētu justies kā kulturālā vidē, jo īpaši – labierīcībās. 

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās kāds Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis vārdā Kristaps, kurš tehnikumā mācās divus gadus. Mācību process, pēc viņa sacītā, ir labs, taču tualetes apmeklējumi – briesmīgi. "Vienmēr visās tualetēs ir neciešama kanalizācijas smaka. Nekad tajās neesmu redzējis tualetes papīru. Līdz ar to esam spiesti doties uz tuvāko "Circle-K" vai dabiskās vajadzības nokārtot kur citur," klāstīja tehnikuma audzēknis.

LTV raidījums devās uz tehnikumu, kur sastaptie audzēkņi stāstīja, ka skolā uztaisīta jauna tualete, taču atsevišķi audzēkņi to izdemolē.

"Tur sazīmēts viss, bija pilnībā jauna, smuka tualete. Visi papīri visur izmētāti," stāstīja Reinis.

LTV raidījums "4. studija" devās pārbaudīt, vai tiešām tualetes ir tik briesmīgā stāvoklī, ka tās nav iespējams izmantot? Vairāk sūdzējās vīriešu dzimuma pārstāvji, tāpēc "4. studija" apmeklēja tieši puišiem domātās labierīcības. 

Labierīcībās mācību iestādes pirmajā stāvā smaržoja pēc krāsas, tualetes papīrs bija, taču valdīja netīrība. "Redziet, no rīta te bija apkopts, te viss bija tīrs (..)," skaidroja Rīgas Valsts tehnikuma Administratīvi saimnieciskā sektora vadītājs Valerjans Leitāns. "Šeit arī jārunā par to, ka audzēkņiem arī jābūt kaut kādai kultūrai, kaut kādai normālai attieksmei pret to, kas notiek apkārt."

Tehnikuma saimnieciskā sektora vadītājs neslēpa sašutumu – tualetes papīrs tiekot arī izmantots dīvainām izklaidēm, piemēram, izritināts gaitenī vai viss rullis brutāli iebāzts podā.

"Mums ir roku žāvētāji šeit, kas arī aizstāj papīra dvieļus, jo arī tos meta podos, kur pēc tam vajadzīga skābe, lai viņus iztīrītu, bet tualetes papīrs ir regulāri (..)," apgalvoja Leitāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti