4. studija

Vai jāmaksā par siltumu, ja radiatori jau deviņus gadus kā demontēti?

4. studija

4. studija

Kāpēc ūdens skaitītāju maiņa var izmaksāt vairāk kā 80 eiro?

«Rīgas ūdens» atgādina: Ūdensskaitītāji ar attālināto nolasīšanu nav obligāti

Kāda Rīgas nama iedzīvotāji pavisam nesen saņēmuši aptaujas lapu no apsaimniekotāja, vai piekrīt uzstādīt jaunus un krietni dārgākus ūdens skaitītāji. Taču uzņēmumā “Rīgas ūdens” skaidroja, ka nav obligātās prasības uzstādīt jaunus “viedos” skaitītājus, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

“Mūsu namu pārvaldnieks “Bāka-2”, faktiski šantažējot mūs piespiež mainīt ūdens skaitītājus un iegādāties jaunus, kas maksā 84 eiro - ar nolasīšanu, lai viņi paši varētu nolasīt,” stāstīja mājas iedzīvotāja Velga Lāce.

Velgas kundzes dzīvoklī uzstādītie skaitītāji jebkurā gadījumā ir jāmaina, jo tiem pavisam drīz beigsies derīguma termiņš, taču ne jau par 84 eiro.

Viņa arī pati atzīst - tas noteikti būs ērtāk, ja nebūs katru mēnesi jānodod skaitītāju rādījumi, taču tagad, kad ir apkures sezona, vienkārši nevar atļauties tādu greznību.

Parastie skaitītāji tomēr izmaksātu aptuveni 20, nevis 84 eiro.

Uzņēmumā “Rīgas ūdens” skaidroja, ka nav tādas prasības, ka obligāti būtu jāuzstāda skaitītāji ar attālināto nolasīšanu, kā arī apšauba, vai tiešām ir nepieciešami skaitītāji, kas katrs maksā 42 eiro.

“Mēs paņemam, cik viena ģimene samaksā gadā par ūdeni, un, ja tie ir kādi 60-70 eiro, un, ja skaitītājs ir 4 gadus derīgs, un, ja viņu uzstāda par šādu naudu, kas sastāda jau ceturto daļu… Par ceturto daļu sadārdzina šo ūdens pakalpojumu saņemšanu... Arī kaut kā īsti nav loģikas,” norādīja SIA “Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks.

Mucenieks arī atgādināja, ka “nevis ēkas apsaimniekotājs izvēlas dzīvokļu īpašniekus, kurus apsaimniekot, bet dzīvokļu īpašnieki izvēlas apsaimniekotāju, kādu viņi vēlas, un viņi to var mainīt ar pilnsapulces lēmumu, savācot 51% dzīvokļu īpašnieku balsu”.

Šajā gadījumā iedzīvotājiem nosūtītajā paziņojumā ir minēts, ka šī ir aptaujas lapa par ierosinājumu visiem uzstādīt dārgos attālinātos skaitītājus, nevis obligāta prasība. Arī par ūdens patēriņa vidējo aprēķinu iedzīvotāji paši var lemt. Ja vairākums šo anketu neatbalstīs, apsaimniekotājam “Bāka-2” ar iedzīvotāju viedokli būs jārēķinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti