Rīgas pilī ceturtdien nogāzusies lustra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Rīgas pilī ceturtdien, 9.februārī, nogāzusies lustra, to Latvijas Radio apstiprināja Prezidenta kancelejas preses dienesta vadītāja Ilze Salna. 

Negadījums noticis dienā, kad Latvijā vizītē un arī pilī viesojas Vācijas prezidents Joahims Gauks un Baltijas prezidenti.  

Salna apliecināja, ka negadījums ir noticis pils foajē, kur tobrīd cilvēki nav atradušies. Cietušo nav, un tas nav arī ietekmējis prezidenta kancelejas darba kārtību.

Plašākus komentārus Prezidenta kancelejā nesniedza, tostarp par to, vai tas ir saistīts pils Baltās zāles griestu applūšanu.

Par notikušo informēts pils apsaimniekotājs valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi”, kas patlaban noskaidro notikušā iemeslus. 

VNĪ pārstāvis Arnis Blodons Latvijas Radio noraidīja iespēju, ka notikušais varētu būt saistīts ar pirms mēneša applūdušajiem pils Baltās zāles griestiem, jo negadījums noticis pavisam citā pils vietā.

„Šodien Rīgas priekšpils foajē no vēsturiskā pārseguma, vēsturiskajām sijām atdalījās lustras stiprinājums. Lustra nokrita un, protams, ir cietusi, bet nav cietis neviens no pils apmeklētājiem vai personāla. Pieaicināsim speciālistus, tiks skaidroti iemesli, kāpēc šis stiprinājums atdalījās. Te jāuzsver, ka tas ir nevis no jauna likts stiprinājums, bet tāds, kas tur ir vēsturiski atradies,” sacīja Blodons.

“Protams, tiks pārbaudītas arī citas lustras, kas ir šajos vēsturiskajos stiprinājumos. Kas attiecas uz tiem, kas ir pielikti no jauna, tur problēmu nav,” uzsvēra VNĪ pārstāvis. 

Jau ziņots, ka janvāra sākumā Rīgas pils Baltajā zālē iedarbojās signalizācija - tika konstatēts, ka plīsuša ūdensvada dēļ ir applūdusi apmēram trešā daļa no Baltās zāles griestiem. Griestu applūšanu izraisījis ventilācijas un gaisa mitrināšanas iekārtas filtra bojājums, kura sabojāšanās iemesli vēl tiks skaidroti ekspertīzēs. Tāpat vēl nav skaidrības par nodarītā kaitējuma apmēru.

Plūdi Rīgas pilī skāruši ne tikai pēc ugunsgrēka no jauna izgatavotos Baltās zāles griestus, bet arī vairākas oriģinālās detaļas – kolonnas un sienu dekorus. Tā vēlāk apskatē secinājuši Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas eksperti.

Prezidents ar komandu pilī atgriezās 2016.gada augustā pēc teju četru gadu pārtraukuma, kamēr Rīgas pils bija remontā. Darbus iekavēja arī pirms trim gadiem notikušais ugunsgrēks.

Rīgas pili nodeva ekspluatācijā jau pērn decembrī, bet prezidenta kanceleja uzstāja, ka nepārcelsies, pirms nebūs novērsti visi defekti, kas esot atklājušies pēc darbu beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti