4. studija

Vērtīgās pīlādžogas

4. studija

4. studija

Ūdens notekcauruļu tīrīšana

«Rīgas namu pārvaldnieks» vairākus mēnešus nevar savest kārtībā mājas notekcauruli

“Rīgas namu pārvaldnieks” jau vairākus mēnešus nav spējis savest kārtībā kādas mājas notekcaurules, lai gan vēl pavasarī paziņoja iedzīvotājiem, kas viss ir izdarīts, ziņo LTV raidījums “4.studija”.  

Pavasarī, kad sācis kust sniegs, mājas iedzīvotājas Imants pamanījis, ka visa mājas priekša pludo, jo čuguna ievads, kas novada pa noteku satecējušo ūdeni pazemē, esot aizsprostots.

Imants uzreiz par to informējis “Rīgas namu pārvaldnieku” un saņēma atbildi, “ka 20.martā dzīvojamajā mājā veikti kanalizācijas čuguna ievada tīrīšanas darbi starp otro un trešo kāpņutelpu”.

“Es jau nopriecājos, domāju, mums ir sataisīts. Bet tad maijā es skatos - atkal lieti, atkal peļķes apkārt, izrādās nekas nav sataisīts,” raidījumam stāstīja Imants.

Imants stāstīja, ka nākamos divus mēnešus “Rīgas namu pārvaldnieks” neesot varējis atrast meistarus, kas atkal atbrauktu un iztīrītu notekcaurules, taču, kad tie ieradušies, nolauzuši vien čuguna novadu.

“Tagad augustā atradās, kas tīrīs, atnāca. Tagad te vairs nav tā čuguna izvadcaurule, tā ir nolauzta, tas atlikušais gabals ir zemē, tur ir pilns ar ūdeni, tas ūdens neiet projām,” rāda Imants.

“Tagad ūdens viss iet pamatos, te jau var redzēt, šuves ir izbirušas, visur iet ūdens, mitrums, un vēl viņi tagad pasaka, ka šitā stāvēs līdz pavasarim”, uztraucas mājas iedzīvotājs.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma raidījumam skaidroja, ka aizsērējumu uzņēmums mēģināja iztīrīt, bet diemžēl šobrīd to vairs nav iespējams izdarīt, “līdz ar to ir nepieciešams veikt atsevišķa posma nomaiņu, kas ir zem zemes, līdz ar to ir nepieciešami rakšanas darbi un apjomīgi darbi avārijas remonta kārtībā”.

Arī eksperti piekrīt, ka šāds situācijas scenārijs ir pavisam reāls, vienīgi nav skaidrs, kādēļ “Rīgas namu pārvaldnieks” pavasarī izlicies, ka visi tīrīšanas darbi paveikti godam.

 “Tirijumti.lv” vadītājs, jumtu un noteku tīrīšanas eksperts Sandis Priede raidījumam atzina, ka “šāda situācija Rīgas pilsētā ir ļoti bieži manāma, it sevišķi Vecrīgas daļā un vecajā centra daļā – tur lietus ūdens kanalizācijas sistēma ir veca un ļoti bieži aiziet ciet”.

Viens no iemesliem, kādēļ šādas notekas aizsprostojas, ir to vecums, taču būtisks nosacījums ir arī noteku tīrīšana, ik pa laikam ir jāapseko notekas un jāizvērtē situācija, norādīja Priede.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pauda, ka tekņu tīrīšana notiekot atbilstoši prasībām, taču šoreiz acīmredzot gadījies kas neparedzēts.

Tas nozīmē, ka mājas iedzīvotājiem meistars būs jāsauc jau trešo reizi un attiecīgi arī par to jāmaksā un jācer, ka pavasarī radušos problēmu vismaz līdz ziemai izdosies novērst.

“Ņemot vērā to, ka ir nepieciešams sagatavoties darbiem un sagatavot arī nepieciešamos materiālus, tas varētu būt oktobra sākumā, oktobra vidū,” prognozēja Vaļuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti