Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

Nozagtais telefons

Jumta darbi

Rīgas nama apsaimniekotājs prasa maksāt par jumta tīrīšanu no sniega, ko iedzīvotāji nav redzējuši

Sniega laikā no kādas Rīgas mājas jumta it kā notīrīts sniegs, par ko dzīvokļu īpašniekiem jāmaksā vairāk nekā 1250 eiro nama apsaimniekotājam. Taču mājās iedzīvotāji apgalvo, ka notīrīto sniegu nemaz nav redzējuši.

"Cik es te reizes gāju garām, es nekādas sniega kupenas neredzēju. Un, kad saņēmām šo smuko papīriņu pastkastītē, kur bija rēķins par sniega tīrīšanu 1252 eiro... Man rodas jautājums – varbūt tehniska kļūda, var būt vēl kas, maz kas gadās. Aizgāju uz namu pārvaldi painteresēties," stāsta Vladimirs.

Aizgājis uz namu pārvaldi, Vladimirs nekādu informāciju nesaņēma, jo esot jāraksta iesniegums.

"Uz rokām man neko nedeva, parādīja bildes, vizualizāciju, kur bija nobildēts jumts – bez datuma, bez laika. Atvainojiet, kuru jumtu bildēja un kādā laikā bildēja? Man pretī runāja, ka sniegu tīrīja," teica Vladimirs, norādot, ka pēc jumta tīrīšanas sniegam bija jābirst lejā, taču nekādu kupenu nebija.

Notīrīto sniegu īsti neesot redzējuši arī citi mājas iedzīvotāji.

"Mēs varam izsniegt informāciju par veiktajiem darbiem, par to izmaksām, notīrītā sniega jumta platību. Protams, iedzīvotāji mums jautā informāciju, fotogrāfijas par sniega čupām, kas bija uz zemes pēc sniega tīrīšanas.

Protams, šādas fotofiksācijas mums nav. Mūsu rīcībā ir fotofiksācijas, kā izskatījās jumts pirms un pēc tīrīšanas.

Visa informācija, kas ir mūsu rīcībā, tiek sniegta dzīvokļu īpašniekiem pēc pieprasījuma," skaidroja nama apsaimniekotāja "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāve Santa Vaļuma.

"4. studija" pārliecinājās, ka uz fotogrāfijām tik tiešām nav redzami darbu veikšanas laiki. Bet summa par darbiem esot tāda, jo šāds pakalpojums tirgū tā arī maksājot.

Tikmēr Vladimirs šaubās arī par to: "Šis rēķins ir uz pusi pacelts uz augšu. Rodas jautājums, varbūt ierēdņi tur namu pārvaldē grib kaut ko dabūt atpakaļ?" 

Jurists Andris Vilks saka: ja mājā vai pieguļošā teritorijā ir izveidojusies ārkārtas situācija, kas apdraud cilvēka dzīvību, īpašumu vai veselību, pārvaldnieks var to likvidēt par saviem līdzekļiem.

"Tomēr jāievēro divi noteikumi. Pirmkārt, pirms [ārkārtas situācijas] likvidēšanas ir jāinformē iedzīvotāji vai viņu pilnvarotā persona par to, ka tiks veikti konkrētie darbi. Un jāpieaicina viņi pie darbu pieņemšanas. Kad darbi ir paveikti, pieņemt tos darbus.

Tātad iedzīvotājiem jau pirms darbiem ir jāzina, kad tie tiks veikti. Cik var saprast no konkrētās situācijas, procedūra netika ievērota," teica Vilks.

Tā tik tiešām nav noticis, tāpēc iedzīvotāji nav mierā ar darbu izmaksām. Tikmēr RNP pārstāve skaidro, ka ieplānot jumta tīrīšanu ir ļoti sarežģīti, jo laikapstākļi var būt mainīgi un šos darbus, iespējams, ir jāpilda ārkārtas režīmā un steidzamā kārtā.

Ja iedzīvotājiem rodas sūdzības par namu apsaimniekotāju, jurists iesaka rakstīt iesniegumu ne tikai namu pārvaldniekam, bet arī Rīgas domei, kā pakļautībā darbojas RNP.

Dzīvokļu īpašniekiem vienmēr der atcerēties, ka viņi ir darba devējs savam namu apsaimniekotājam, līdz ar to no tā drīkst arī prasīt informāciju par visiem iztērētajiem līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt