4. studija

4. studija

4. studija

Vai autobusu šoferiem jāpiestrādā par auklēm?

Ūdensvada plīsums kādā dzīvoklī

Rīgā viena dzīvokļa dēļ auksto ūdeni atslēdz visai mājai

Slāvu ielas 13 nama Rīgā dzīvokļu īpašniekiem jau ilgāku laiku ir jāiztiek tikai ar karsto ūdeni.

Pie nepatīkamās situācijas vainojami kāda Slāvu ielas 13 dzīvokļa īpašnieki, kas jau ilgstoši devušies ārpus Latvijas un par savu īpašumu vairs neliekas ne zinis.

„13. datumā pārplīsa ūdensvads,” stāsta iedzīvotāja Sanita. „Nopludināja apakšējos kaimiņus. Līdz ar to trīsistabu dzīvokļos virtuvē nevar nomazgāt traukus. Arī uz tualeti staigājam ar spainīti. Citiem kaimiņiem vannas istabās bija pieslēgtas veļasmašīnas, daži kaimiņi veļasmašīnas ir izvilkuši virtuvē. Tās stāv pa vidu. Mēs netiekam šai dzīvoklī, jo tas ir privātīpašums, saimnieki ir izbraukuši uz ārzemēm, līdz ar to mēs dzīvojam bez ūdens,” viņa stāsta.

Savi stāsti ir arī citiem šī nama iedzīvotājiem, piemēram, Taisijai un Aleksandram. „Es nesu no virtuves auksto ūdeni ar spainīti, un tā mazgājamies. Tā kā vecajos laikos. Neko nevar izdarīt. Neviens neko negrib darīt, ne priekšnieks, ne santehniķis, neviens,” dusmojas Taisija. „Liekas, ka tie, kuriem vajadzētu mums palīdzēt, vēlas tikai iekasēt naudu. Neko citu nevaru pateikt. Neviens nevēlas palīdzēt. Dzīvojiet, kā dzīvojiet. Dariet, kā paši gribiet,” piebilst Aleksandrs.

Mājas iedzīvotāji uzskata, ka problēmu varētu atrisināt vienkārši - atlaužot dzīvokļa durvis. Taču tas nav iespējams, jo problēma ir sistēmā. Proti,  nevienam nav tiesību uzlauzt dzīvokli.

Kāda kundze pat vairs neiet ārā no mājām. „Viņai ir 87 gadi, pēc insulta. Viņa pati nevar aiziet pakaļ ūdenim. Kur nu vēl pieliet karsto ūdeni, lai viņš atdzesējas, lai viņa varētu kaut seju un rokas noskalot. Ko lai saka – drausmīgi!” bilst Ināra.

„Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) atzīst, ka šis nav vienīgais nams, kur viena īpašnieka dēļ cieš pārējie mājas iedzīvotāji. Taču arī RNP nav tiesīgs uzlauzt sveša īpašuma durvis. „Šajā gadījumā mēs esam vērsušie pie dzīvokļa īpašnieka. Mēs esam viņu meklējuši. Mēs esam vērsušies arī policijā, diemžēl atbildi vēl neesam saņēmuši,” saka RNP pārstāve Santa Vaļuma. „Īpašniecei ir nosūtīta ierakstīta vēstule, tā ir saņemta, līdz ar to būtu jābūt kādai atgriezeniskai saitei, bet tādas diemžēl nav,” norāda Vaļuma.

„Bija ierosinājums pašiem uzlauzt durvis pašiem, bet mums uzreiz teica, ka mums nāksies par to atbildēt policijā,” atzīst Aleksandrs. „Bet, ja tur būtu ugunsgrēks vai gāzes noplūde, ugunsdzēsēji un gāzes dienests uzreiz uzlauztu durvis. Bet, kad pusei kāpņu telpas nav ūdens, tad neviens to nedara,” viņš pārmet dienestiem.

Uz to gan RNP pārstāvei Vaļumai jau ir atbilde. „Ja ir kādi dzīvības vai iespējamas veselības apdraudējuma situācijas, tad, protams, var saukt glābšanas dienestu. Ja nepieciešams, tad policijas vadībā var uzlauzt durvis. Ja tas ir ugunsgrēks, var tikt izsisti logi, lai glābtu cilvēkus vai izlauztas durvis, bet šai gadījumā ūdens padeve ir noslēgta un avārijas situācija nav konstatēta. Nav apdraudējums iedzīvotājiem. Ir nekomfortabla situācija, nepatīkama,” atzīmē Vaļuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt