Dienas ziņas

Saslimušo saimnieku mājdzīvniekiem palīdzēs

Dienas ziņas

Atbalstāmos uzņēmējus nozarēs nedalīs

Rīgā atliek nekustamā īpašuma nodokļa samaksu

Rīgā pārceļ nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu uz 15. maiju

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa izplatības dēļ,  Rīgas domes pagaidu administrācija nolēma nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksas termiņu pārcelt no 31. marta uz 15. maiju, informēja Rīgas dome.

Termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz 15.maijam par maksājumiem netiks aprēķināta nokavējuma nauda.

Jaunā kārtība attiecas uz visiem NĪN maksātājiem, kuriem ir pienākums maksāt nodokli par Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Šogad Rīgas pašvaldība nekustamā īpašuma nodokļa maksājumos jau iekasējusi aptuveni 14,5 miljonus eiro, taču kopumā Rīga nekustamā īpašuma nodoklī par pirmo ceturksni bija plānojusi iekasēt vēl tikpat.

“Rīgas domei kopumā tas papildus, protams, neizmaksās neko, jo mēs saredzam, ka 15. maijā tiks samaksāti šie nodokļi,” sacīja Balševics. Ja nodokļus nemaksās, “tad atkarībā no kopējās situācijas valstī, Eiropā un pasaulē lemsim par tālākiem lēmumiem”.  

“Iespējams, pārcels nākamos samaksas termiņus. Tas varētu būt viens no risinājumiem. Iespējams, ka viss atrisinās un ir kārtībā, uz ko, es domāju, mēs katrs gribētu cerēt,” pauda administrācijas vadītājs.

Pašvaldību domes drīkst atlikt nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu pateicoties valdības pieņemtajam ārkārtējās situācijas rīkojumam. Nodokļa samaksu jau atlikusi arī virkne citu pašvaldību.

KONTEKSTS:

Šogad Covid-19 izplatības ierobežošanai  Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Šajā laika noteikti vairāki ierobežojumi un aizliegumi, kas iedragāja daudzu uzņēmumu darbību. Atbalstam uzņēmējiem un iedzīvotājiem valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.  

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ikdienai
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti