Rīgā atļauts atrasties tikai uz atsevišķu ezeru un dīķu ledus

No 3. janvāra precizēts to Rīgas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju saraksts, uz kuru ledus drīkst atrasties. Saglabājoties siltam un mainīgam laikam, atrasties uz ledus daudzviet ir bīstami, brīdināja Rīgas dome.

Aizliegums atrasties uz ledus šobrīd neattiecas uz Bābelīti, Velnezeru, un Dambjapurva ezeru. Tāpat atļauts atrasties uz ūdenstilpēm Vladimira Kudojara parkā. Var atrasties uz ledus arī Ķengaraga dīķī, taču aizliegums saglabājas uz zonu 70 metrus no Daugavas ietekas.

Gaiļezerā drīkst atrasties uz ledus ne tālāk par 70 metriem no krasta līnijas, tāpat Mazjumpravas muižas dīķī aizliegts atrasties uz ledus 50 metru attālumā no Daugavas ietekas.

Atļauts atrasties uz Ziemeļupes ledus pie SIA "Rīgas ūdens" bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas stacijas "Daugavgrīva", bet ne tālāk par 100 metriem no krasta līnijas un 100 metriem attālumā no ietekas Buļļupē.

Tāpat uz ledus drīkst atrasties atsevišķos ūdenstilpju posmos:

 • Ķīšezerā
  • posmā no Ostas prospekta 11D līdz Brēmenes ielai 20 – ne tālāk par 100 metriem no krasta līnijas;
  • posmā starp Makšķernieku ciematu un Igates ielu 1 (Pils kakts) – ne tuvāk par 200 metriem no Juglas upes ietekas Ķīšezerā;
 • Juglas ezerā
  • posmā no Ulža ielas 21 līdz Mākoņu ielai 1A (Lielloka līcis), bet ne tālāk par 100 metriem no krasta līnijas;
  • posmā no Strazdumuižas ielas 16 līdz Smilškalnu ielai 5, bet ne tālāk par 100 metriem no krasta līnijas.
 • Juglas kanālā pie Jaunciema gatves 8F, bet aizliegts atrasties uz ledus 200 metru attālumā no ietekas Juglas kanālā;
 • Vecdaugavas posmā no Vabu ielas 13 līdz Mangaļsalas prospektam;
 • Strazdupītes posmā no Brīvības gatves 417A līdz Vidzemes alejai 1, bet papildus aizliegts atrasties tuvāk par 400 metriem no Dzelzceļa tilta.

Precīzāka informācija ar vietām, kur drīkst atrasties uz ledus, apkopota kartē.

Vienlaikus norādīts, ka ņemot vērā mainīgos laikapstākļus un iespējamību, ka ledus kārta nav pietiekami izturīga, joprojām ir aizliegts atrasties uz pārējo pilsētas teritorijā pieejamo publisko ūdenstilpju vai to daļu un Rīgai piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus.

Pašvaldība atgādina, ka ledus biezums dažādās vietās var būt atšķirīgs, simtprocentīgu drošību garantēt nav iespējams. Tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un pašiem jāizvērtē sava drošība, kāpjot un atrodoties uz ledus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti