Rīgā arī šoziem ielu tīrīšanai izmantos sāls maisījumu

Rīgas domes Satiksmes departaments arī šoziem ielu tīrīšanai plāno izmantot sāls maisījumu, Latvijas Radio pastāstīja departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Latvijas mainīgajos laikapstākļos tam esot vislabākā pretapledojuma iedarbība. Turklāt sāls maisījumam ir zemākās izmaksas, norāda departamentā.

Rīgā turpina arī pērn uzsākto eksperimentu, kurā sešas ielas tikai greiderē un neizmanto sāls maisījumu. Tā mēģina izprast ietekmi uz apkārtējo vidi, piemēram, vai vērojami uzlabojumi koku stāvoklī, kā arī uz autovadītāju kultūru. Par rezultātiem varēs spiest pavasarī.

Satiksmes departamenta pārstāve Ilze DimanteAnnija Petrova

  Lai gan uz ietvēm Rīgā redzamas arī granīta izsijas, uz ielām tās izmantot neplāno. “Sīkšķembas jeb granīta izsijas Rīga uz ielām neplāno šobrīd izmantot viena iemesla dēļ – tās aizsprosto kanalizāciju un lietus notekas. Tas nozīmē to, ka mums vispirms būtu jāpārbūvē visa lietus ūdens kanalizācijas sistēma pilsētā, kas izmaksātu vairākus simtus miljonus eiro. un tad mēs varētu pielietot granīta izsijas,” skaidroja Dimante.

  Viņa arī norādīja, ka granīta izsijas mazinātu slīdamību, bet sniegu tas nenokausēs. Līdz ar to Rīgas laikapstākļiem tas nedarbosies.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ikdienai
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti